W soboty (msza święta z niedzieli): 1700 (w kościele parafialnym w Żarnowcu)

XVII Cysterskie Lato Muzyczne w Żarnowcu! Niedziela g.20.30. Wstęp wolny

-> Zapraszam do tworzenia strony internetowej Kościoła w Nadolu. Chętne osoby proszone są o kontakt po mszach świętych w zakrystii u ks. Zygmunta.

WSZYSTKIM OSOBOM PRZEBYWAJĄCYM NA URLOPACH W NADOLU, ŻYCZYMY OWOCNEGO WYPOCZYNKU I ZAPRASZAMY NA CODZIENNE SPOTKANIE Z BOGIEM PODCZAS EUCHARYSTII :)

Poprawiona lista osób dbających o nasz Kościół dostępna jest w ogłoszeniach.

"Gdzie Bóg jest na pierwszym miejscu, tam wszystko jest na swoim miejscu." - św. Augustyn

Weszliśmy w III rok programu duszpasterskiego pod hasłem „Eucharystia daje życie”

Temat: Posłani w pokoju Chrystusa
Motto biblijne: „ten, kto Mnie spożywa, będzie żył przeze Mnie” (J 6, 57)

25 marca 2021 r. Arcybiskup Tadeusz Wojda kanonicznie objął Archidiecezję Gdańską.

Rozpoczęliśmy w tym dniu również ROK RODZINY.

Od niedzieli 21 lutego 2021 roku Ks. Arkadiusz Warszyński został mianowany nowym Proboszczem w naszej parafii pw. Zwiastowania Pana w Żarnowcu.

28 kwietnia 2022

1.05: Niedziela Biblijna oraz XIV Tydzień Biblijny i VI Narodowe Czytanie Pisma Świętego

... zdejmijmy z półek nasze Pisma Święte

W dniach 1-7 maja 2022 przeżywamy Tydzień Biblijny, który ma inspirować do częstszego sięgania po Pismo św. Poprzez intronizację Biblii, konferencje, celebracje oraz spotkania kręgów biblijnych chcemy ukazać fundamentalne znaczenie Słowa Bożego w życiu chrześcijanina i parafii. Tematem Tygodnia Biblijnego jest: „Posłani z darem pokoju Jezusa zmartwychwstałego”. Chcemy szczególnie dziękować Ojcu niebieskiemu za sakrament Eucharystii i wynikające z niego posłannictwo do dawania świadectwa o zmartwychwstaniu Chrystusa.

We wszystkich kościołach 1 maja 2022 (niedziela) przeżywamy Szóste Narodowe Czytanie Pisma Świętego. Swoim hasłem nawiązuje ono do trzyletniego programu duszpasterskiego, który poświęcony jest sakramentowi Eucharystii („Eucharystia daje życie”: 2019 – 2022). Obecny rok kościelny i duszpasterski przeżywamy pod hasłem: „Posłani w pokoju Chrystusa”. Kościół w Polsce skupia swą tegoroczną medytację eucharystyczną na trzech darach zmartwychwstałego Chrystusa, którymi są: pokój, posłannictwo, świadectwo. W ramach Narodowego Czytania Pisma Świętego sięgamy do Ewangelii według św. Łukasza, aby w jej świetle lepiej odkryć wielkość tych trzech darów, ich rolę w życiu Kościoła i w dziejach zbawienia świata.

Uroczysta celebracja z udziałem zaproszonych lektorów odbędzie się w sanktuarium Miłosierdzia w Łagiewnikach i będzie transmitowana na żywo w TVP 1 o godz. 7.00. Ten sam rytuał czytania Pisma świętego towarzyszy Mszy św. sprawowanej w kaplicy Matki Bożej na Jasnej Górze, która będzie transmitowana na żywo w TVP1 o godz. 11.00 oraz Mszy św. transmitowanej z Jasnej Góry przez Tv Trwam o godz. 9.30.

informacje zaczerpnięte ze strony: https://biblista.pl/

AL

Bitwa pod Świecinem 2022-fotorelacja

Jarmark Cysterski Żarnowiec-ks. Zygmunt Słomski z zespołem parafialnym-fotorelacja