MSZE ŚW w tym tygodniu (19.05-26.05).
Niedziela - godz. 10.00 ; 11.30
poniedziałek - godz. 9.00
wtorek, środa, czwartek, piatek, sobota - godz. 18.00
Niedziela - godz. 10.00 ; 11.30

NABOŻEŃSTWA MAJOWE: w poniedziałek o 9.00, od wtorku do soboty o 18.00 przed wystawionym Najśw. Sakramentem (zaraz po nabożeństwie Msza św.),  W niedziele po Mszy o godzinie 10.00 z wystawieniem Najśw. Sakramentu. W środy wraz z nabożeństwem majowym  NOWENNA DO MATKI BOŻEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY.

Msze święte w kościele w Żarnowcu: https://zarnowiec.diecezja.gda.pl/

Spowiedż św.  przed każdą mszą św. (do 10 min przed mszą)

tel. +48 669 313 320 (ks. Aleksander Młodecki)

e-mail: nadole@diecezjagdansk.pl

11 lutego 2024

Marsz Dla Życia i Rodziny oraz Festiwal Dla Życia

Komunikat w sprawie zbiórki ofiar pieniężnych na organizację czerwcowego Marszu dla życia oraz Festiwalu dla życia

Życie ludzkie jest święte od poczęcia do naturalnej śmierci. Dla nas, katolików, to oczywistość. Tej prawdy chcemy strzec i głosić ją na wszelkie możliwe sposoby. Wobec nasilonego ataku na życie nienarodzonych, potrzeba zdecydowanego głosu ludzi, dla których życie ludzkie jest najwyższą wartością. Okazją do wyrażenia przywiązania do „ewangelii życia” są odbywające się rokrocznie w całej Polsce (i nie tylko) Marsze dla życia. Marsz ten, już trzynasty raz, ma przejść ulicami Gdańska 16 czerwca br. W założeniu, ma być rodzinną, radosną, wolną od polityki manifestacją ogłaszającą, że życie ludzkie jest darem Boga i trzeba je chronić. Zwieńczeniem pochodu ma być Festiwal dla życia i ewangelizacja miasta. Zależy nam na tym, by nasz głos był słyszalny i by miał on pozytywny wydźwięk.

By wydarzenie miało odpowiedni poziom, potrzeba wsparcia finansowego. Dlatego organizatorzy (Fundacja Activni) zwrócili się do Księdza Arcybiskupa z propozycją zorganizowania akcji zatytułowanej Walentynka dla życia (www.walentynkadlazycia.pl) Jej elementem ma być internetowa zbiórka funduszy oraz kwesta do puszek na ten cel, przeprowadzona we wszystkich kościołach naszej archidiecezji. W imieniu Metropolity Gdańskiego, który zgodził się na taki projekt, przekazuję jego prośbę o poinformowanie wiernych o inicjatywie oraz o zebranie ofiar do puszek w zbliżającą się Środę Popielcową, 14 lutego. Środki należy przekazać przed końcem lutego na konto Archidiecezji (która jest współorganizatorem wydarzenia): Archidiecezja Gdańska | Kuria Metropolitalna Gdańska | 80-330 Gdańsk, ul. Bp-a E. Nowickiego 1 | PEKAO S.A. IV O/Gdańsk | 32 1240 1271 1111 0000 1492 8158 z dopiskiem: Walentynka dla życia.

ks. Aleksander Młodecki

Ks. Aleksander Młodecki. Modlimy się za ochrzczonych na misjach