Serdecznie witam wśród nas wszystkich gości, którzy swój urlop spędzają w Nadolu. Życzę udanego pobytu i odpoczynku. Zapraszam do udziału w liturgii sprawowanej w naszym kościele.

3 kwietnia 2017

Spotkanie LSO

Zbiórka

Dobrze być razem:)

Czy jechaliście kiedyś w naprawdę długim tunelu? Na początku jest nawet ciekawie, ale potem można się przestraszyć, że ten tunel nigdy się nie kończy. Kiedy już tak jedziemy na prawdę długo, to możemy wpaść w panikę. Ale przecież tunel jest tylko przejściowy. Wystarczy przeczekać, wystarczy wierzyć, że zaraz wyjrzy słońce, że zaraz będzie już normalnie. W naszym życiu są też takie tunele. Wtedy potrzeba nam wiele wiary, by zobaczyć cud uwolnienia, by zobaczyć, że nasze życie to coś daleko więcej niż nasze tu i teraz. Potrzeba wiele wiary, by w trudnym dniu uwierzyć, że jutro będzie lżej, że będzie lepiej. Potrzeba nam jeszcze więcej wiary, kiedy życie przynosi cierpienie, śmierć, ból, chorobę. Jezus przychodzi do nas z nadzieją na życie wieczne, z nadzieją na zmartwychwstanie. Oto wielki dar, do którego potrzeba nam wielkiej wiary. Uczmy się jej od Jezusa, uczmy się oddychać nadzieją, patrzeć na nasze życie przez „okulary” wiary. „Tu i teraz” naszej codzienności to nie wszystko, co nam przyszykował Bóg. Nie bójmy się i otwórzmy się na większy dar.

zimowo

w Lubkowie i nie tylko:)