W niedziele i święta: 1000 oraz 1215.

W środy, soboty i pierwsze piątki miesiąca: 1900

W poniedziałki, wtorki, czwartki i pozostałe piątki: 800

Witamy serdecznie osoby wypoczywajace nad J. Żarnowieckim i zapraszamy na Msze święte sprawowane w naszym kościele.

Zapraszamy również na nową stronę: "Wiersze Naszego Księdza".

tel. 726 020 558 KANCELARIA

e-mail: brak

29 kwietnia 2017

Gdańsk Oliwa, dnia 28 kwietnia 2017 r.

Znak: III D 2 – 13/2017

Kuria Metropolitalna Gdańska

ul. Biskupa Edmunda Nowickiego 1

80-330 Gdańsk Oliwa

tel. (58) 552-00-51; fax. (58) 552-27-75

e-mail: kuria@diecezja.gda.pl

ZAPROSZENIE METROPOLITY GDAŃSKIEGO

NA PATRONALNE ŚWIĘTO  KU CZCI ŚWIĘTEGO WOJCIECHA

- PATRONA ARCHIDIECEZJI GDAŃSKIEJ

7 maja br., godz. 12.00

Umiłowani w Panu!

Zbliżają się uroczystości patronalne ku czci świętego Wojciecha, które w tym roku wpisują się w jubileusz 25-lecia ustanowienia Archidiecezji i Metropolii Gdańskiej.

Zapraszam serdecznie wszystkich wiernych, grupy i wspólnoty duszpasterskie, katechetów i siostry zakonne w niedzielę, 7 maja br. o godz. 12.00 na Wzgórze Wojciechowe w Gdańsku - Świętym Wojciechu. Braci kapłanów zapraszam do koncelebrowania Mszy świętej. Tegorocznym uroczystościom będzie przewodniczył Arcybiskup Salvatore Pennacchio, Nuncjusz Apostolski w Polsce, a homilię wygłosi Biskup Wiesław Śmigiel, Biskup Pomocniczy Diecezji Pelplińskiej.

Tradycyjnie w tym dniu organizowane są piesze pielgrzymki na Wzgórze Świętego Wojciecha:

• Archidiecezjalna Pielgrzymka Gdańszczan z relikwiami świętego Wojciecha pod przewodnictwem Kościelnej Służby Mężczyzn „Semper Fidelis” (wyjście o godz. 9.00 z bazyliki Mariackiej);
  • Pielgrzymka Młodych (wyjście o godz. 9.00 sprzed kościoła OO. Franciszkanów pw. Świętej Trójcy w Gdańsku);
  • Pielgrzymka z Łęgowa z feretronem Matki Bożej (wyjście o godz. 8.30 sprzed kościoła pw. św. Mikołaja w Łęgowie);
  • Pielgrzymka dekanalna z Pruszcza Gdańskiego (wyjście o godz. 10.00 sprzed kościoła pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Pruszczu Gdańskim).

Zachęcam do włączenia się w piesze pielgrzymki oraz wspólnego przeżywania jubileuszowej Eucharystii. Po liturgii zapraszam na rodzinny piknik, który odbędzie się na placu przy kościele.

/-/ + Sławoj Leszek Głódź
Metropolita Gdański

Na czas radosnego przeżywania Archidiecezjalnego Święta Patronalnego ku czci świętego Wojciecha, który w 997 roku ochrzcił lud Gdańska, z serca wszystkim błogosławię.

26-7-2020 św Krzysztof patron podróżnych i kierowców

Odpust Św. Anny - Żarnowiec 2020