Zapraszam na koncert charytatywny   "POMOC DLA MAGDY",

który odbędzie się 18.02.2018r od godz. 13.00 do 20.00 w Szkole Podstawowej w Żarnowcu. Będzie wiele zespołów, orkiestr oraz kabaret. Dla dzieci bardzo dużo atrakcji i dla każdego loteria z atrakcyjnymi nagrodami oraz kącik gastronomiczny. Szczegóły na plakacie przy wyjściu z Kościoła oraz  na naszej stronie internetowej.

3 lutego 2018

Bańska Wyżna

Rekolekcje

Davis Bunn w książce pt. Modlitwa nieznajomej  opisuje bardzo ciekawe zdarzenie. Akcja książki dzieje się w USA. Jeden z bohaterów o imieniu Chris jest dyrektorem firmy. Firma jest na skraju bankructwa. Pojawia się oferta innej firmy na dobry kontrakt. Chris sprawdza w internecie brazylijską firmę, która chce u nich zamówić i zakupić wykonane usługi. Zauważa, że działa ona w sposób całkowicie nieetyczny. Wyszukuje firmy bliskie bankructwa, wchodzi z nimi w kooperację, następnie nie płaci na czas za usługi, dla pozoru zwiększa jeszcze zamówienie, aby łudzić, że chce współpracować, a następnie czeka na bankructwo i wykupuje te firmy. Przychodzi więc na spotkanie z potencjalnymi kontrahentami i stawia bardzo jasne warunki; podaje ceny za usługi i domaga się zobowiązania do terminowej zapłaty. Właściciel brazylijskiej firmy próbuje go zmiękczyć, a gdy mu się to nie udaje, chce pozyskać takiego człowieka dla siebie, do swojej firmy i dlatego proponuje mu intratną posadę wiceprezesa u siebie. Chris się nie zgadza, mówiąc: Moje dobre imię to wszystko, co mam. Aby pracować dla was, musiałbym mieć całkowitą finansową niezależność. Tak bym mógł płacić rachunki na czas. Honorować wszystko, co zostanie zapisane w kontraktach. Ja wypełniam wszelkie zobowiązania.

Rozstali się. Chris nie przyjął oferty od tej firmy. Odszedł. Niedługo potem podeszła do niego kobieta, która w tej nieetycznej firmie pracowała, i powiedziała mu: Byłam odpowiedzialna za przebadanie pana. Wykonałam to jak setki innych poleceń. Dokładnie i dyskretnie. I powaliło mnie to, czego się dowiedziałam. Jest pan uosobieniem tego wszystkiego, do czego mnie wychowano. I chciałam pana zapytać, jak pan to zrobił? Jak zdołał pan zachować swoje zasady? I nie poddać się.

–       Jest pani z wierzącej rodziny?

–       Mój ojciec jest pastorem.

–       Gdzie pani dorastała?

–       Najpierw do dziesiątego roku życia, mieszkałam w St. Luis. Potem ojciec objął parafię w Kansas City.

–       Zbuntowała się pani przeciw wierze?

–       Nie. Tak... Ja nigdy nie przywiązywałam do tego zbytniej wagi. Zakładałam po prostu, że... wie pan, że sama sobie poradzę.

–       Jest pani silna, inteligentna, niezależna, wszystko jeszcze przed panią.

–       A każdy krok, jaki dotąd zrobiłam, okazał się zły... Moje życie to istny bałagan. Doszłam do perfekcji w ukrywaniu przed sobą samą tego, jak jestem nieszczęśliwa. I wtedy zaczęłam badać pana. Najpierw myślałam, że to żart. Tak to traktowałam. Żart. Później dowiedziałam się, że udziela się pan w parafii. Ma stabilną rodzinę... Wszędzie, gdzie pytałam, słyszałam, jakim dobrym jest pan człowiekiem... I to, jak zachował się pan tam na górze. To od ojca słyszałam, że tak właśnie powinien postępować człowiek wierzący w świecie biznesu.

–       Nigdy nie jest za późno.

–       Nie wiem nawet, od czego zacząć, by naprawić wszystkie błędy.

Rozmowa się zakończyła, a kobieta przyszła do Chrisa jeszcze raz przed świętami, żeby mu powiedzieć, że zrezygnowała z pracy w dobrze płacącej, ale nieuczciwej firmie. Wystarczyła godna postawa jednego człowieka z zasadami. Dobry przykład ma ogromną przemieniającą moc.

Nad morzem

Pięknie