ZAPRASZAM NA RÓŻANIEC W TYGODNIU o godz. 17.30

24 kwietnia 2018

zaraz maj:)

Żył kiedyś mały ogrodnik, który nie znał się jeszcze na nasionach. Poprosił swojego znajomego o nasiona róży, lecz on dał mu nasiona ostu. Mały ogrodnik zasiał je, podlewał, aż którego dnia z ziemi wyjrzało coś, co przypominało różę, ale po kilku dniach można było już poznać, że to zwykły oset. W jednej chwili małemu ogrodnikowi tak bardzo zrobiło się żal marzeń o róży. Już chciał wyrwać oset i go spalić, ale stary ogrodnik doradził mu postąpić inaczej. Zaproponował pozostawienie ostów. Powiedział, że one mają w sobie – prócz złych kolców – jedną dobrą tajemnicę. Ale pokażą je tylko temu, kto potrafi kochać.

Mały ogrodnik zaczął je więc podlewać i pielęgnować, tak, jakby to robił z różami – przecież róże też kłują kolcami. Któregoś rana odkrył, że osty zakwitły pięknymi i niespotykanymi dmuchawcami, że ze wszystkich stron zjeżdżali się inni ogrodnicy, by podziwiać tak cudowną odmianę kwiatów ostu. – To nie odmiana – mówił mały ogrodnik – to ja odmieniłem swoje serce dla ostów, a one – czując, że są kochane tak jak róże – zakwitły równie pięknie, a może i piękniej (por. www.zosiapiasta.pl, Mały ogrodnik).

Mały ogrodnik w pierwszej chwili poczuł rozczarowanie i żal mu się zrobiło straconych marzeń o róży. Nie trwało to jednak długo. Podjęta decyzja o pozostawieniu niechcianego ostu okazała się właściwą. Piękne i niespotykane dmuchawce oraz podziw doświadczonych ogrodników, okazały się nagrodą za jego wytrwałość, cierpliwość i miłujące serce. Chrystus kocha nas mimo naszych grzechów, które ranią Go bardziej niż ostre kolce ostu. Wdzięcznością z naszej strony są przejawy dobroci, miłości, szacunku oraz pomocy okazywanej potrzebującym. Wszystko to mieści się w zakresie przykazań, których przestrzeganie jest najlepszym przykładem dobrego życia. Chodzi o to, by ci, którzy patrzą na nasze zachowanie, poznali w nas wszczepionych w Chrystusa Jego uczniów. Czy pozostawiony przez nas ślad zaprowadzi innych do Boga?

Trofeum

sezon:)