W okresie Adwentu msze św. w poniedziałki, wtorki i czwartki o g. 600

Godzinki ku czci NMP śpiewamy ok. 20 min. przed Eucharystią od poniedziałku do piątku

W soboty (msza święta z niedzieli): 1700 (w kościele parafialnym w Żarnowcu).

8 grudnia - Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Od 12.00 do 13.00 jest "Godzina Łaski dla świata".

W Nadolu o g. 12.00 Anioł Pański i zawierzenie św. Józefowi.

W Żarnowcu od 12.00 do 13.00 Różaniec i Adoracja Najświętszego Sakramentu.

8.12 - o g. 18.00 odbędzie się błogosławieństwo medalików.

W niedzielę 12-go grudnia odbędzie się KIERMASZ PRZEDŚWIĄTECZNY - zapraszamy

Adwent - to czas pobożnego i radosnego oczekiwania na przyjście Mesjasza.

Weszliśmy w III rok programu duszpasterskiego pod hasłem „Eucharystia daje życie”
Temat: Posłani w pokoju Chrystusa
Motto biblijne: „ten, kto Mnie spożywa, będzie żył przeze Mnie” (J 6, 57)

-> Zapraszam do współtworzenia strony int. Kościoła w Nadolu. Chętne osoby proszę o kontakt: kosciol-nadole@wp.pl

"Gdzie Bóg jest na pierwszym miejscu, tam wszystko jest na swoim miejscu." - św. Augustyn

25 marca 2021 r. Arcybiskup Tadeusz Wojda kanonicznie objął Archidiecezję Gdańską.

Rozpoczęliśmy w tym dniu również ROK RODZINY.

Od niedzieli 21 lutego 2021 roku Ks. Arkadiusz Warszyński został mianowany nowym Proboszczem w naszej parafii pw. Zwiastowania Pana w Żarnowcu.

12 lutego pożegnaliśmy naszego Ks. Proboszcza K. Stachowskiego. Został pochowany na cmentarzu przykościelnym w Żarnowcu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...

7 marca 2019

ŚRODA POPIELCOWA

Post, jałmużna i modlitwa uświadamiają nam, że nie jesteśmy sami, zamknięci w sobie i samowystarczalni. Post odkrywa przed nami pierwszeństwo świata ducha, jałmużna kształtuje w nas poczucie wspólnoty duchowej, w którą jesteśmy włączeni, a modlitwa przypomina, że otwartość duchowa, widoczna w relacji do bliźnich, czeka na wypełnienie przez samego Boga. Tylko właściwe posługiwanie się światem materii, kształtowane przez post, dobre relacje z bliźnimi, kształtowane przez jałmużnę, oraz silna więź z Bogiem, kształtowana przez modlitwę, otwierają nas na łaskę Bożą i na jej owocne przyjęcie.

Nieprzyjmowanie na próżno łaski Bożej będzie więc owocne, gdy za pośrednictwem uczynków pobożnych będziemy współpracowali z Chrystusem dla zbawienia swojego i świata. Do współpracy z Nim zachęca nas apostoł Paweł. Pan Jezus pokazał nam, w jaki sposób ta współpraca może się dokonywać. Nie wykracza ona poza nasze możliwości. Dlatego w okresie Wielkiego Postu jeszcze wielokrotnie zabrzmi wezwanie do wykonywania uczynków pobożnych. Tylko w ten sposób odnowimy przekonanie i fakt, że wyrastamy z łaski Bożej i że w niej spełnia się nasze życie. Może to paradoksalne, ale w ten sposób na gruncie wielorakiego współdziałania z Bogiem będziemy mogli odkryć, że wszystko jest łaską.

Msza święta RORATNIA

I Niedziela Adwentu