Serdecznie witam wśród nas wszystkich gości, którzy swój urlop spędzają w Nadolu. Życzę udanego pobytu i odpoczynku. Zapraszam do udziału w liturgii sprawowanej w naszym kościele.

7 marca 2019

ŚRODA POPIELCOWA

Post, jałmużna i modlitwa uświadamiają nam, że nie jesteśmy sami, zamknięci w sobie i samowystarczalni. Post odkrywa przed nami pierwszeństwo świata ducha, jałmużna kształtuje w nas poczucie wspólnoty duchowej, w którą jesteśmy włączeni, a modlitwa przypomina, że otwartość duchowa, widoczna w relacji do bliźnich, czeka na wypełnienie przez samego Boga. Tylko właściwe posługiwanie się światem materii, kształtowane przez post, dobre relacje z bliźnimi, kształtowane przez jałmużnę, oraz silna więź z Bogiem, kształtowana przez modlitwę, otwierają nas na łaskę Bożą i na jej owocne przyjęcie.

Nieprzyjmowanie na próżno łaski Bożej będzie więc owocne, gdy za pośrednictwem uczynków pobożnych będziemy współpracowali z Chrystusem dla zbawienia swojego i świata. Do współpracy z Nim zachęca nas apostoł Paweł. Pan Jezus pokazał nam, w jaki sposób ta współpraca może się dokonywać. Nie wykracza ona poza nasze możliwości. Dlatego w okresie Wielkiego Postu jeszcze wielokrotnie zabrzmi wezwanie do wykonywania uczynków pobożnych. Tylko w ten sposób odnowimy przekonanie i fakt, że wyrastamy z łaski Bożej i że w niej spełnia się nasze życie. Może to paradoksalne, ale w ten sposób na gruncie wielorakiego współdziałania z Bogiem będziemy mogli odkryć, że wszystko jest łaską.

UROCZYSTOŚĆ UPAMIĘTNIAJĄCA OFIARY MARSZU ŚMIERCI

BOŻE