W niedziele i święta: 1000 oraz 1215

W środy, soboty i pierwsze piątki miesiąca: 1900

W poniedziałki, wtorki, czwartki i pozostałe piątki: 800

Witamy serdecznie osoby wypoczywajace nad J. Żarnowieckim i zapraszamy na Msze święte sprawowane w naszym kościele.

Przed nami PIERWSZY PIĄTEK MIESIĄCA, wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej od g.18.30, później Msza święta.

Zapraszamy również na nową stronę: "Wiersze Naszego Księdza".

tel. 726 020 558 KANCELARIA

e-mail: brak

19 kwietnia 2017

Wielkanoc

DPS Lubkowo

Jezus wręcz walczy o możliwość umycia nóg swoim uczniom, w tym Judaszowi. Robi to, również w odniesieniu do każdego z nas, abyśmy mogli "mieć udział z Nim", czyli mogli uczestniczyć w Jego Męce, Śmierci i Zmartwychwstaniu. Nam się wydaje, że to nasze uczestnictwo zależy od naszej woli (odpowiednio silnej). Tymczasem to zależy przede wszystkim od tego, co Jezus robi dla nas. A On myje nam nogi. W każdej Eucharystii. Czyli okazuje służebną miłość, abyśmy poszli w Jego ślady.

Przyjęcie Komunii świętej nie oznacza tylko przyjęcia przebaczenia grzechów. To jest zgoda na to, by Jezus umył nam nogi. Oznacza też wolę naśladowania Jezusa i mycia nóg innym, także tym, którzy nas zdradzają jak Judasz Jezusa.

26-7-2020 św Krzysztof patron podróżnych i kierowców

Odpust Św. Anny - Żarnowiec 2020