W soboty (msza święta z niedzieli): 1700 (w kościele parafialnym w Żarnowcu)

"Gdzie Bóg jest na pierwszym miejscu, tam wszystko jest na swoim miejscu." - św. Augustyn

3 września, g. 9.00 - pielgrzymka do Swarzewa z kościoła parafialnego w Żarnowcu - ks. Proboszcz Arkadiusz zaprasza (więcej w ogłoszeniach)

29 maja 2017

Wniebowstąpienie

„The New York Times opisał historię dwóch amerykańskich żołnierzy na misji w Iraku. Żołnierze patrolowali przydzieloną im okolicę. Zauważyli zaparkowany samochód, w którym siedziało dwóch młodych chłopców. Okna auta były szczelnie zamknięte, mimo że na zewnątrz panował piekielny upał. Jeden z żołnierzy spytał drugiego – swego dowódcę – czy może podać chłopcom trochę wody, a gdy otrzymał zgodę, ruszył w stronę samochodu.

Dowódca rozejrzał się dookoła i podświadomie wyczuł niebezpieczeństwo. Dał rozkaz do odwrotu. Gdy podkomendny zaczął się cofać, w samochodzie wybuchła bomba. Młodzi Irakijczycy zginęli na miejscu. Żołnierz, który chciał im podać wodę, został ugodzony odłamkiem, ale przeżył.

Dowódca opowiadał później, że gdy obserwował swego towarzysza podchodzącego do samochodu, poczuł nagle chłód na całym ciele. Zorientował się, że grozi im niebezpieczeństwo. Powiązał to z innymi subtelnymi sygnałami, które odbierał tego dnia: od samego rana nie słyszeli ani jednego wystrzału, a na patrolowanych ulicach panował nietypowy spokój.

Badania dowodzą, że żołnierze mający doświadczenie bojowe potrafią błyskawicznie rozpoznać i ocenić, co dzieje się w otoczeniu. Wychwytują subtelne wrażenia lub język ciała, czują, że coś tutaj nie gra. Taka umiejętność jest nieoceniona zarówno na polu walki, jak i w życiu codziennym, w relacjach z innymi ludźmi”

Poznawanie Boga, zgłębianie Pisma Świętego, systematyczna modlitwa wyrabiają w człowieku zmysł czucia Boga. Pomagają kształtować prawe sumienie i pozwalają lepiej rozeznawać wolę Boga.

Dzień Fatimski w Nadolu -13 wrzesień 2022

Dzień Chleba i Miodu cz.2-Nadole/Dożynki Gminy Gniewino 2022