RORATY od PONIEDZIAŁKU do PIĄTKU  o godz. 6.15 w SOBOTY o godz. 8.00

ADWET RADOSNE OCZEKIWANIE NA PRZYJŚCIE ZBAWICIELA

15 kwietnia 2018

TYDZIEŃ BIBLIJNY

W dniu dzisiejszym, zwaną Niedzielą Bibilijną każdy z nas po Komunii św. otrzyma wyjątkowy dar. Będzie to Chleb życia pod postacią fragmentu Pisma św. Z przygotowanych koszyczków – po krótkiej osobistej modlitwie - weźmiemy kartkę z zaznaczonymi wersetami Listu do Rzymian i Księgi Psalmów. Po powrocie do domu otwórzmy rodzinne Pismo święte i każdy w najgłębszym skupieniu i powadze niech odczyta sobie otrzymany dzisiaj tekst.

Z inicjatywy Dzieła Biblijnego im. Jana Pawła II zatwierdzonej i wspartej przez Konferencję Episkopatu Polski w dniach od 15 do 21 kwietnia 2018 r. będziemy przeżywać w Kościele w Polsce X Tydzień Biblijny i Drugi Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego.  Dlatego też w dniu dzisiejszym każdy otrzymał fragment z Listu do Rzymian do samodzielnego odnalezienia oraz rozważenia Słowa Bożego. Niech będzie dla nas światłem i mocą na drodze naszego osobistego i narodowego życia przez wszystkie dni aż do następnej Niedzieli Biblijnej.

Przy wyjściu z Kościoła jest rozłożone kieszonkowe PISMO ŚWIĘTE Nowego Testamentu. Jeśli ktoś jeszcze nie ma w domu, przy sobie, w torebce Słowa Bożego - zachęcam do zabrania i zaprzyjaźnienia się z Nim. Może to być nasza piękna modlitwa, rozmowa z Panem Bogiem w każdej chwili naszego życia. Biblia to Słowo, które daje życie. Jeżeli dla kogoś egzemplarzy Pisma Świętego zabraknie, proszę zgłosić się do zakrystii, domówimy.

RORATY 2018

SPOTKANIE DEKANALNE