W soboty (msza święta z niedzieli): 1700 (w kościele parafialnym w Żarnowcu)

"Gdzie Bóg jest na pierwszym miejscu, tam wszystko jest na swoim miejscu." - św. Augustyn

3 września, g. 9.00 - pielgrzymka do Swarzewa z kościoła parafialnego w Żarnowcu - ks. Proboszcz Arkadiusz zaprasza (więcej w ogłoszeniach)

28 kwietnia 2018

4 TYDZIEŃ WIELKANOCNY

Umiłowani w Panu!

Zbliżają się uroczystości patronalne ku czci Świętego Wojciecha, które w tym roku wpisują się w jubileusz 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Zapraszam serdecznie wszystkich wiernych, grupy i wspólnoty duszpasterskie, katechetów i siostry zakonne na Mszę Świętą Odpustową sprawowaną także w intencji Ojczyzny w niedzielę, 6 maja br. o godz. 12.00 na Wzgórzu Wojciechowym w Gdańsku - Świętym Wojciechu. Uroczystościom będzie przewodniczył Biskup Łukasz Buzun z Kalisza. Braci kapłanów zapraszam do koncelebrowania Eucharystii.

Zachęcam także do włączenia się w tradycyjne piesze pielgrzymki, które z różnych stron Archidiecezji przyprowadzą nas na wspólne świętowanie na Wzgórzu Wojciechowym [według załączonego harmonogramu]. Po liturgii zapraszam na rodzinny piknik i wspólny śpiew pieśni patriotycznych.

Na czas radosnego przeżywania Archidiecezjalnego Święta Patronalnego ku czci świętego Wojciecha, który w 997 roku ochrzcił lud Gdańska, z serca wszystkim błogosławię.

/-/ + Sławoj Leszek Głódź
Metropolita Gdański