Przy ołtarzu św. Augustyna znajduje się dzban zawierający krótkie fragmenty z Pisma Świętego. Każdy może wybrać losowo cytat „Słowo życia”, by następnie rozważać go jako drogowskaz. Przypominam, że każdy przez cały rok może otrzymać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, kto przez co najmniej pół godziny będzie czytać na sposób duchowej lektury Pismo święte jako Słowo Boże.

22 sierpnia 2018

ODPUST

W przyszłym tygodniu 28 sierpnia przypada wspomnienie naszego Patrona św. Augustyna biskupa. Uroczystość odpustowa wraz z dożynkami – dni miodu i chleba – w niedzielę 26 sierpnia. Uroczysta Msza Św. SUMA ODPUSTOWA będzie odprawiona o godz. 10.00, SŁOWO BOŻE WYGŁOSI KS. KAROL CIESIELKI, a po niej procesja wokół kościoła i uroczysty przemarsz z wieńcami dożynkowymi do skansenu. W skansenie dalszy ciąg uroczystości: Konkurs wieńców dożynkowych, wypiek i degustacja wiejskiego chleba i ciast, prezentacja dawnych sprzętów gospodarstwa domowego służących obróbce zboża oraz narzędzi pszczelarskich, zwyczaje związane z wypiekiem chleba, poczęstunek regionalny, kiermasz miodów i wyrobów pszczelarskich, występy muzyczne i kabaretowe i dobra zabawa. Wszystkich na te Uroczystości serdecznie zapraszamy.

FERIE W NADOLU

KOLĘDA:)