Przy ołtarzu św. Augustyna znajduje się dzban zawierający krótkie fragmenty z Pisma Świętego. Każdy może wybrać losowo cytat „Słowo życia”, by następnie rozważać go jako drogowskaz. Przypominam, że każdy przez cały rok może otrzymać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, kto przez co najmniej pół godziny będzie czytać na sposób duchowej lektury Pismo święte jako Słowo Boże.

20 września 2018

XXIV TYDZIEŃ ZWYKŁY

„Pewnemu chłopcu śniło się, że wszedł do ogromnego sklepu, w którym za ladą stał anioł.

–         Co tutaj sprzedajecie? – zapytał chłopiec.

–         Wszystko, czego pan sobie zażyczy – odparł uprzejmie anioł. Chłopiec zaczął więc wymieniać:

–         Chciałbym zakończenia wszystkich wojen na całym świecie, więcej sprawiedliwości dla wykorzystywanych, tolerancji i życzliwości dla obcych, więcej miłości w rodzinach, pracy dla bezrobotnych, głębszego poczucia wspólnoty w Kościele i... i...

Anioł przerwał:

–         Przykro mi, proszę pana, ale widocznie źle mnie pan zrozumiał. My nie sprzedajemy owoców, lecz jedynie nasiona”.

Módlmy się do Ducha Świętego o łaskę mądrego łączenia naszej wiary z konkretnymi uczynkami miłości. Naśladowanie Chrystusa i potwierdzanie wiary uczynkami sprawią, że Boże nasiona zakwitną w nas, tworząc piękny ogród.

FERIE W NADOLU

KOLĘDA:)