Przy ołtarzu św. Augustyna znajduje się dzban zawierający krótkie fragmenty z Pisma Świętego. Każdy może wybrać losowo cytat „Słowo życia”, by następnie rozważać go jako drogowskaz. Przypominam, że każdy przez cały rok może otrzymać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, kto przez co najmniej pół godziny będzie czytać na sposób duchowej lektury Pismo święte jako Słowo Boże.

2 grudnia 2018

Adwent

RORATY

Wczoraj rozpoczęliśmy nowy rok duszpasterski pod hasłem „W mocy Bożego Ducha” oraz czas Adwentu - okres radosnego oczekiwania na przyjście Chrystusa. Wykorzystajmy go dla odnowienia i umocnienia więzi z Bogiem i bliźnimi. Wpatrujmy się w Maryję, która jest najpiękniejszym wzorem adwentowego oczekiwania na przyjście Odkupiciela, biorąc udział w codziennych Mszach św. o Najświętszej Maryi Pannie, zwanych Roratami, odprawianych o godz. 6.15 rano (w sobotę o godz. 8.00), na które przynosimy lampiony, a nasze domy dekorujemy adwentowymi wieńcami (dzieci proszę o przynoszenie ze sobą serc z wypisanym imieniem i nazwiskiem oraz dobrymi uczynkami bądź postanowieniami; będą rozlosowane nagrody oraz Figurka NMP, którą zabiera się na jeden dzień do domu). Każdego dnia dzieci będą otrzymywać piękny obrazek. Przed roratami na stoliku wyłożony będzie zeszyt, w którym będzie można napisać intencje – zostanę one odczytane w czasie Mszy Św. O godz. 6.00 zapraszam do śpiewu Godzinek do NMP. Po Roratach autobus zabierze dzieci prosto do szkoły.

FERIE W NADOLU

KOLĘDA:)