Przy ołtarzu św. Augustyna znajduje się dzban zawierający krótkie fragmenty z Pisma Świętego. Każdy może wybrać losowo cytat „Słowo życia”, by następnie rozważać go jako drogowskaz. Przypominam, że każdy przez cały rok może otrzymać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, kto przez co najmniej pół godziny będzie czytać na sposób duchowej lektury Pismo święte jako Słowo Boże.

5 grudnia 2018

I TYDZIEŃ ADWENTU

Dziś Pierwszy Piątek Miesiąca....
9 Pierwszych Piątków Miesiąca :
“Kto dziewięć piątków odprawi jak trzeba, nie umrze w grzechach, lecz pójdzie do nieba“.
Praktyka ta została objawiona św. Małgorzacie Marii Alacoque przez Pana Jezusa w 1673 r. Zgodnie z objawieniem kto przez dziewięć kolejnych pierwszych piątków przystąpi do komunii świętej i ofiaruje ją jako WYNAGRODZENIE ZA GRZECHY WŁASNE I CAŁEJ LUDZKOŚCI (konieczne jest wypowiedzenie tej intencji w modlitwie przed spowiedzią ,a także po przyjęciu Komunii Świętej) temu Boże Serce zapewni miłosierdzie w chwili zgonu, że nie umrze bez Jego łaski. Za jej pośrednictwem Jezus przekazał czcicielom swego Serca 12 obietnic.
Szczególnie ważna jest obietnica dwunasta, zwana Wielką. Jezus zapowiada w niej największą łaskę, jakiej człowiek może dostąpić na ziemi – śmierć w stanie łaski uświęcającej. Jej warunkiem jest godne przyjmowanie Komunii św. przez dziewięć kolejnych pierwszych piątków miesiąca.

FERIE W NADOLU

KOLĘDA:)