Serdecznie witam wśród nas wszystkich gości, którzy swój urlop spędzają w Nadolu. Życzę udanego pobytu i odpoczynku. Zapraszam do udziału w liturgii sprawowanej w naszym kościele.

20 czerwca 2019

Boże Ciało 2019

Co robisz? ? zapytał kamień człowieka siedzącego na nim. Modle się! ? odparł tamten Czy siedzenie nazywasz modlitwa? Nie, nie siedzenie. Ja mówię! To modlitwa jest mówieniem? Nie, ale... ale czym jest? ? dopytywał kamień coraz natarczywiej Widzisz ? mówił człowiek ? jest ktoś, tam, po tamtej stronie i ja z Nim rozmawiam. Czy ty Go słyszysz? Czasami tak, a czasami nie, ale wiem, że on mnie słyszy. Przecież to tylko monolog ? tylko ty mówisz! To prawda ? mówił człowiek ? ale ja czuję... Co czujesz? ? zaczepnie pytał kamień Czuje, że On mnie kocha! Jak to się czuje? Jest mi dobrze, moje serce bije rytmem radości, tak, jakby ktoś mnie trzymał w objęciach, jest spokojne, pełne pokoju. To modlitwa jest czuciem, czy tak? Nie. Modlitwa jest spotkaniem! Teraz rozumiem ? odparł kamień ? bo jeżeli spotykam się z kimś to rozmawiamy, uśmiechamy się do siebie i czujemy to, czego nawet nie wypowiadamy... Czy dobrze myślę? Świetnie, właśnie tak. Powiedz mi proszę, czy kamień musi być zimny i twardy... czy nie mógłby odczuwać tego co ty? Nie wiem. Zawsze tak było, że kamienie nic nie czuły, były zimne i twarde. Ale to, co ty mówisz o modlitwie jest takie piękne. Powiedz Mu, żeby dał mi serce takie, jakie masz ty. Z ciała. Żeby zabrał mi serce kamienne. Jak ty musisz być szczęśliwy, że możesz z Nim rozmawiać! POPROSZE GO, BO ON WSZYSTKO MOZE!

Przymierze

WRZEŚNIOWE