Serdecznie witam wśród nas wszystkich gości, którzy swój urlop spędzają w Nadolu. Życzę udanego pobytu i odpoczynku. Zapraszam do udziału w liturgii sprawowanej w naszym kościele.

26 grudnia 2019

STAJENKA

«Być solą dla innych, światłem dla innych, gdyż sól nie daje smaku sobie samej, ale zawsze służy innym. Światło nie oświetla siebie samego, ale służy.

Soli nie potrzeba dużo, ale tylko trochę. W supermarketach nie sprzedaje się soli tonami... W małych paczkach, to wystarczy. Sól nie chlubi się sama sobą, bo nie jest dla siebie. Zawsze jest dla innych: pomaga konserwować rzeczy, nadaje im smak. Proste świadectwo.

Często można spotkać taką postawę chrześcijanina, która mówi "jestem solą, jestem światłem - przyprowadzę wielu ludzi do kościoła i zrobię...". Nie postępuj w ten sposób, ale zrób tak, aby inni widzieli i chwalili Boga, nie ciebie. Niech nie będzie ci przypisana żadna zasługa. Kiedy coś jemy nie mówimy: "o, jaka dobra sól!". Mówimy: "dobra potrawa, dobre mięso, dobra zupa". Nocą, kiedy wracamy do domu, nie mówimy: "dobre to światło". Ignorujemy je, ale żyjemy w tym świetle, które oświetla. To jest ta cecha, która sprawia, że my chrześcijanie jesteśmy w życiu anonimowi.

Byłaby to dla nas chrześcijan piękna modlitwa, gdybyśmy na końcu każdego dnia zapytali się siebie: "Czy byłem dziś solą? Czy byłem dziś światłem?". To jest świętość każdego dnia.»

zimowo

w Lubkowie i nie tylko:)