MSZE ŚW. W TYGODNIU:
NIEDZIELA - godz. 10.00 i 11.30

DROGA KRZYŻOWA w piątki - 18.30
GORZKIE ŻALE w  niedziele - 16.30

Msze święte w kościele w Żarnowcu: https://zarnowiec.diecezja.gda.pl/

Skorzystajmy z sakramentu pokuty przed każdą Mszą św.

tel. +48 669 313 320 (ks. Aleksander Młodecki)

e-mail: nadole@diecezjagdansk.pl

Dzień Niepodległości - NADOLE

11 listopada 2020

Bóg Honor Ojczyzna to POLSKA.

W dniu dzisiejszym cała nasza Ojczyzna, wszyscy Polacy w kraju i poza granicami, każdy Polak Mały i Duży obchodzi swój (a nasz) dzień. Świętujemy dzień, w którym Polska po 123 latach znowu została ujęta na mapie świata. Nasi Praojcowie dzielnie, odważnie i do oststnich sił WALCZYLI, aby Polska była POLSKĄ.

O godzinie 12.00 jak każdego roku przy pomniku w centrum Nadola rozbrzmiał Hymn Państwowy. Złożone zostały kwiaty, zapalone świece. Uświetnieniem DNIA NIEPODLEGŁOŚCI była uroczysta Msza święta o g. 18.00. Przy ołtarzu stanęli Strażacy w poczcie sztandarowym. Podziękowania i przebłagania za Polskę i Polaków zostały złożone na Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, połączonej z koncertem pieśni patriotycznych i maryjnych.

A czy my jeszcze pamiętamy dlaczego dzisiejszy dzień jest dniem wolnym od pracy? Czy świętujemy w naszych domach wolność, obywatelstwo, polski język? Czy młodemu pokoleniu przekazujemy WARTOŚCI, za które przelali krew nasi bliscy? Czy i my potrafimy walczyć, aby Polska była Polską?

BÓG HONOR OJCZYZNA i pamięć o dziejach Polski i Polaków, przekazujmy, nauczajmy, pokażmy na własnym przykładzie.

11 listopada ... w sercu nośmy.

11 listopada 2020

Dla wielu na "świętego Marcina"
w menu najważniejsza jest gęsina.
Jednak jedenasty listopada,
w Polsce inne wartości przedkłada.

Bóg. Honor. Ojczyzna.Trzy wyzwania.
Z pamięcią dziejowego przesłania.
Ten kto ich w swoim sercu nie czuje,
co dobrego na przyszłość rokuje?

Sezonowe trędy europejskie?
Roszczenia i wzorce wielkomiejskie?
A tymczasem: Bóg. Honor. Ojczyzna.
To scheda nasza i "ojcowizna".

AL

Na Tydzień Misyjny