NABOŻEŃSTWA CZERWCOWE po Mszach świętych

Godziny Mszy św. mogą ulec zmianie. Informacje na bieżąco umieszczane są w zakładce: Intencje mszalne.

KANCELARIA: czynna po każdej Mszy świętej.

czwartek (17-go czerwca) – Św. Brata Alberta Chmielowskiego (wspomnienie obowiązkowe).

21-go czerwca Ks. Proboszcz Arkadiusz Warszyński będzie obchodził 24. rocznicę święceń kapłańskich - Szczęść Boże na kolejne lata kapłańskiego powołania! Uroczysta Msza święta zostanie odprawiona 20-go czerwca o g. 16.00 w Żarnowcu.

25 marca 2021 r. Arcybiskup Tadeusz Wojda kanonicznie objął Archidiecezję Gdańską.

Rozpoczęliśmy w tym dniu również ROK RODZINY.

Od niedzieli 21 lutego 2021 roku Ks. Arkadiusz Warszyński został mianowany nowym Proboszczem w naszej parafii pw. Zwiastowania Pana w Żarnowcu.

12 lutego pożegnaliśmy naszego Ks. Proboszcza K. Stachowskiego. Został pochowany na cmentarzu przykościelnym w Żarnowcu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...

POKUTA RODZIN - NINIWA - od 17.02 do 03.04

Pokuta Rodzin Niniwa 2021 rozpocznie się w Środę Popielcową, 17 lutego, a zakończy w Wielką Sobotę, 3 kwietnia. W tym czasie jesteśmy zachęcani do codziennej modlitwy rodzinnej choć jednym dziesiątkiem Różańca Świętego, a także spełniania dobrych uczynków oraz podejmowania drobnych aktów pokutnych. W ten sposób przez 40 dni rodzina pokutuje za grzechy, które miały w niej miejsce.

Organizatorem i pomysłodawcą tej wielkopostnej inicjatywy Pokuta Rodzin Niniwa 2021 jest ks. Dominik Chmielewski SDB, założyciel i opiekun duchowy wspólnoty Wojownicy Maryi.

Pokuta rodzin jest dzisiaj bardzo ważna. Widzimy, że w obecnej sytuacji, w rzeczywistości pandemii, wiele rodzin przeżywa wielki kryzys na różnych płaszczyznach. Strach, niepewność powodują napięcia w relacjach między małżonkami, rodzicami a dziećmi – podkreśla ks. Dominik Chmielewski.

Stąd zachęcamy, zapraszamy z całego serca do podejmowania pokuty rodzinnej, ma ona służyć scaleniu i ocaleniu rodzin. Ofiarujmy naszą pokutę Panu Bogu przez Niepokalane Serce Maryi – apeluje.

Dzisiaj cała moc piekła jest skierowana przeciwko rodzinie, co widać między innymi poprzez rosnącą liczbę rozwodów. Dlatego proponujemy podjęcie pokuty mającej na celu przede wszystkim uzdrowienie relacji rodzinnych mówi ks. Dominik Chmielewski.

Małżonkowie niech ofiarowują wyrzeczenia za winy popełnione wobec siebie. Mama, tata niech podejmują pokutę za wyrządzone grzechy przeciwko dzieciom.

Dzieci niech podejmują uczynki pokutne za grzechy uczynione wobec rodziców i rodzeństwa. – Nie chodzi o wielkie umartwienia. Czasem wystarczy milczenie wobec denerwującej nas sytuacji, uśmiech, serdeczne słowo – tłumaczy kapłan.

Czyn pokutny, wykonany przez nas dla innego członka rodziny, należy wpisywać na kalendarzu utworzonym na potrzeby tej inicjatywy (kalendarz do pobrania  tutaj) Dzięki temu każdy będzie mógł zweryfikować, jak wielkie są nasze starania dla dobra rodziny. Bo chodzi  to, aby pokuta była skoncentrowana na naprawie, uzdrowieniu relacji rodzinnych.

Dodatkowo, w miarę możliwości, zachęcani jesteśmy do codziennej modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia czy też odmówienia części Różańca Świętego. Pan Bóg zawsze odpowiada potężnym miłosierdziem, kiedy widzi pokutujących. Jak Niniwa została ocalona po podjęciu pokuty, tak nasze rodziny mogą spodziewać się dobrych owoców, jeżeli ze szczerą intencją podejmą pokutę jedni za drugich.

Bóg, widząc pokutę Niniwitów, wydaną na nich karę przemienił w błogosławieństwo. Oczywiście, inicjatywę mogą podjąć również osoby samotne. Ofiarując codzienne wyrzeczenia za członków dalszej rodziny.

Więcej w zakładce MULTIMEDIA.

Boże Ciało 2021

I Komunia Święta 30-05-2021