W soboty (Msza święta z Niedzieli): 1800(w Kościele Parafialnym w Żarnowcu)

Godziny Mszy św. mogą ulec zmianie. Informacje na bieżąco umieszczane są w zakładce: Intencje mszalne.

KANCELARIA: czynna po każdej Mszy świętej.

18.09 - Św. Stanisława Kostki - patrona młodzieży uczącej się oraz patrona Polski.

W tygodniu 20 - 27 września zmianie ulegnie grafik Mszy świętych (więcej w zakładce -> Intencje Mszalne)

"Gdzie Bóg jest na pierwszym miejscu, tam wszystko jest na swoim miejscu." - św. Augustyn

Zapraszam do współtworzenia strony int. Kościoła w Nadolu. Chętne osoby proszę o kontakt: kosciol-nadole@wp.pl

25 marca 2021 r. Arcybiskup Tadeusz Wojda kanonicznie objął Archidiecezję Gdańską.

Rozpoczęliśmy w tym dniu również ROK RODZINY.

Od niedzieli 21 lutego 2021 roku Ks. Arkadiusz Warszyński został mianowany nowym Proboszczem w naszej parafii pw. Zwiastowania Pana w Żarnowcu.

12 lutego pożegnaliśmy naszego Ks. Proboszcza K. Stachowskiego. Został pochowany na cmentarzu przykościelnym w Żarnowcu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...

V NARODOWE CZYTANIE PISMA ŚW.

18 kwietnia (III Niedziela Wielkanocna) przeżywać będziemy XIII NIEDZIELĘ BIBLIJNĄ, która rozpocznie Tydzień Biblijny. Jest to Dzieło Biblijne im. Św. Jana Pawła II.

Motywem przewodnim są słowa: „Jam jest chleb życia. Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął; a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie” (J 6,35). Nawiązują one do tematu całego roku duszpasterskiego Kościoła w Polsce, w którym rozważa się tajemnicę Eucharystii jako Wieczerzy Pańskiej.

To także od 2017 r.  Dzień Narodowego Czytania Pisma Świętego, w tym roku już po raz PIĄTY.

Ogólnopolskie uroczystości związane z V Narodowym Czytaniem Pisma Świętego odbędą się w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie (TVP 1 g. 7.00 ), na Jasnej Górze (TVP 1 g. 11.00 oraz TV Trwam g. 9.30).

Po Mszach Świętych (g. 10.00 i g. 12.15 - 18 kwietnia) każdy wierny otrzyma wyjątkowy dar, będzie to Chleb z nieba pod postacią siglum bibljnego (wersety Ewangelii według Św. Marka i Księgi Mądrości).

'Po powrocie do domu otwórzmy rodzinne Pismo święte i każdy w najgłębszym skupieniu i powadze niech odczyta sobie otrzymany tekst. Niech on posłuży jako przedmiot medytacji w codziennej modlitwie i w rachunku sumienia – przez cały rok. Zaznaczmy go sobie w księdze Pisma św. Niech będzie światłem i mocą na drodze osobistego i narodowego życia przez wszystkie dni aż do następnego Narodowego Czytania Pisma Świętego.'

Błogosławieństwo KRZYŻA przy ul. Kaszubskiej

Dzień Chleba i Miodu - DOŻYNKI GMINNE