W soboty (msza święta z niedzieli): 1700 (w kościele parafialnym w Żarnowcu).

18 maja - 102 rocznica urodzin św. Jana Pawła II.

Poprawiona lista osób dbających o nasz Kościół dostępna jest w ogłoszeniach.

Nabożeństwa majowe: w niedziele po sumie; w środę, piątek i sobotę po mszy św.; w pozostałe dni o g. 18.00 przy krzyżach w Nadolu.

W okresie wielkanocnym w południe zamiast Anioł Pański odmawiamy:

Królowo nieba, wesel się, alleluja!
Bo ten, któregoś nosiła, alleluja!
Zmartwychwstał, jak powiedział, alleluja!
Módl się za nami do Boga, alleluja!

W: Raduj się i wesel, Panno Maryjo, alleluja!
O: Bo zmartwychstwał Pan prawdziwie, alleluja!

Módlmy się: Boże, Ty przez zmartwychwstanie Twojego Syna, naszego Pana Jezusa Chrystusa, przywróciłeś radość światu, spraw, abyśmy przez Jego Matkę, Dziewicę Maryję, osiągnęli szczęście życia wiecznego.
Przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, który z Tobą żyje i króluje w jedności z Duchem Świętym, Bóg przez wszystkie wieki wieków. AMEN.

"Gdzie Bóg jest na pierwszym miejscu, tam wszystko jest na swoim miejscu." - św. Augustyn

-> Zapraszam do współtworzenia strony int. Kościoła w Nadolu. Chętne osoby proszę o kontakt: kosciol-nadole@wp.pl

Weszliśmy w III rok programu duszpasterskiego pod hasłem „Eucharystia daje życie”

Temat: Posłani w pokoju Chrystusa
Motto biblijne: „ten, kto Mnie spożywa, będzie żył przeze Mnie” (J 6, 57)

25 marca 2021 r. Arcybiskup Tadeusz Wojda kanonicznie objął Archidiecezję Gdańską.

Rozpoczęliśmy w tym dniu również ROK RODZINY.

Od niedzieli 21 lutego 2021 roku Ks. Arkadiusz Warszyński został mianowany nowym Proboszczem w naszej parafii pw. Zwiastowania Pana w Żarnowcu.

V NARODOWE CZYTANIE PISMA ŚW.

18 kwietnia (III Niedziela Wielkanocna) przeżywać będziemy XIII NIEDZIELĘ BIBLIJNĄ, która rozpocznie Tydzień Biblijny. Jest to Dzieło Biblijne im. Św. Jana Pawła II.

Motywem przewodnim są słowa: „Jam jest chleb życia. Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął; a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie” (J 6,35). Nawiązują one do tematu całego roku duszpasterskiego Kościoła w Polsce, w którym rozważa się tajemnicę Eucharystii jako Wieczerzy Pańskiej.

To także od 2017 r.  Dzień Narodowego Czytania Pisma Świętego, w tym roku już po raz PIĄTY.

Ogólnopolskie uroczystości związane z V Narodowym Czytaniem Pisma Świętego odbędą się w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie (TVP 1 g. 7.00 ), na Jasnej Górze (TVP 1 g. 11.00 oraz TV Trwam g. 9.30).

Po Mszach Świętych (g. 10.00 i g. 12.15 - 18 kwietnia) każdy wierny otrzyma wyjątkowy dar, będzie to Chleb z nieba pod postacią siglum bibljnego (wersety Ewangelii według Św. Marka i Księgi Mądrości).

'Po powrocie do domu otwórzmy rodzinne Pismo święte i każdy w najgłębszym skupieniu i powadze niech odczyta sobie otrzymany tekst. Niech on posłuży jako przedmiot medytacji w codziennej modlitwie i w rachunku sumienia – przez cały rok. Zaznaczmy go sobie w księdze Pisma św. Niech będzie światłem i mocą na drodze osobistego i narodowego życia przez wszystkie dni aż do następnego Narodowego Czytania Pisma Świętego.'

1.05: Niedziela Biblijna oraz XIV Tydzień Biblijny i VI Narodowe Czytanie Pisma Świętego

Święto Miłosierdzia Bożego