W soboty (msza święta z niedzieli): 1700 (w kościele parafialnym w Żarnowcu).

-> Zapraszam do współtworzenia strony int. Kościoła w Nadolu. Chętne osoby proszę o kontakt: kosciol-nadole@wp.pl

Weszliśmy w III rok programu duszpasterskiego pod hasłem „Eucharystia daje życie”

Temat: Posłani w pokoju Chrystusa
Motto biblijne: „ten, kto Mnie spożywa, będzie żył przeze Mnie” (J 6, 57)

"Gdzie Bóg jest na pierwszym miejscu, tam wszystko jest na swoim miejscu." - św. Augustyn

25 marca 2021 r. Arcybiskup Tadeusz Wojda kanonicznie objął Archidiecezję Gdańską.

Rozpoczęliśmy w tym dniu również ROK RODZINY.

Od niedzieli 21 lutego 2021 roku Ks. Arkadiusz Warszyński został mianowany nowym Proboszczem w naszej parafii pw. Zwiastowania Pana w Żarnowcu.

12 lutego pożegnaliśmy naszego Ks. Proboszcza K. Stachowskiego. Został pochowany na cmentarzu przykościelnym w Żarnowcu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...

II Niedziela zwykła

Nadole i Żarnowiec

16 stycznia 2022

II Niedziela zwykła, 16 stycznia 2022

Ogłoszenia - Nadole:

1/ Kalendarz Liturgiczny:

Poniedziałek -  wspomnienie św. Antoniego, opata;

Środa – wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa;

Piątek – wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy.

2/ Po sumie katecheza do I Komunii św.

3/ Wszystkim Babciom i wszystkim Dziadkom z okazji ich zbliżającego się święta życzymy Bożego błogosławieństwa, zdrowia oraz opieki dziadków Pana Jezusa: św. Anny oraz św. Joachima.

4/ Dziękuję za posprzątanie naszego Kościoła, za złożone ofiary na tacę oraz za wspólną modlitwę.

Wszystkie zmiany umieszczane są w zakładce na stronie int.: Aktualności  i/lub  Intencje mszalne.

5/ Intencje mszy św. (17 - 23 stycznia 2022):

Poniedziałek 9.00 – za śp. Jana Bekisz w miesiąc po śmierci

Wtorek 9.00 – za śp. Ks. Kazimierza Kotlarza o łaskę nieba

Środa 18.00 – za śp. Ryszarda Lipskiego w 1 rocznicę śmierci o łaskę nieba

Czwartek 9.00 – za śp. Zofię w 11 rocz. śmierci o łaskę nieba

Piątek 18.00 – za śp. Marię Grobelną w 28 rocz. śmierci o łaskę nieba

Sobota 9.00 – o dary Ducha Św. i opiekę MB z okazji 15-tych urodzin Macieja

Niedziela (23.01) 10.00 – za śp. Klemensa Gruba o łaskę nieba

12.15 – za śp. męża Józefa, rodziców Jadwigę i Teodora o łaskę nieba

Ogłoszenia - Żarnowiec:

1. Przypominam o obowiązku noszenia maseczek. Dziękuję bardzo za zastosowanie się do tego obowiązku.

2. Przez miesiąc styczeń ofiary na ogrzewanie kościoła składamy na tacę w kopertach lub wpłacamy na konto parafialne. Bardzo dziękuję za dotychczasowe ofiary, które są wyrazem naszej troski i odpowiedzialności za wspólne dobro Kościoła.
3. Również w styczniu zbiórka na sprzątanie kościoła w Sobieńczycach i Porębie. Wspólną decyzją z Radą Parafialną składka będzie wynosić 30 zł od rodziny.
4. W tym tygodniu (piątek i sobota) przypada Dzień Babci i Dziadka. Pamiętajmy o naszych ukochanych w modlitwie i dobrym geście.
5. Wizyty kolędowe są wg następujących zasad: kolęda jest całkowicie dobrowolna; w razie wątpliwości co do swojego zdrowia wizytę proszę odłożyć; nie przygotowujemy posiłków ani poczęstunków; nie będzie ministrantów, dlatego proszę też o kogoś z kolędowych domów o właściwe poprowadzenie księdza; proszę o zrozumienie, a dla wiadomości podaję, że jestem osobą w pełni zaszczepioną. Kolęda rozpoczyna się od godz. 14.30, z wyjątkiem soboty od godz. 10.00. Jestem wdzięczny za życzliwe i pełne zrozumienia dla sytuacji przyjmowanie kolędowego błogosławieństwa.

Ks. Arkadusz Warszyński

» Archiwum | Pobierz jako PDF

Szopki Bożonarodzeniowe z pobliskich kościołów

Koncert kolęd - 5 stycznia CK (wstęp wolny)