W MAJU: poniedziałki, wtorki i czwartki: 1800

Nabożeństwa majowe po Mszach św. (w niedzielę po sumie), przy kapliczkach (wg. prywatnych ustaleń), o g.17.00 dla dzieci. Szczegóły w ogłoszeniach. Informacje na bieżąco umieszczane na str. int.

Godziny Mszy św. mogą ulec zmianie. Informacje na bieżąco umieszczane są w zakładce: Intencje mszalne.

KANCELARIA: czynna po każdej Mszy świętej.

3-go maja UROCZYSTOŚĆ Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski - GŁÓWNEJ PATRONKI POLSKI

4-go maja - Świętego Floriana (PATRONA STRAŻAKÓW)

6-go maja ŚWIĘTO Św. Apostołów Filipa i Jakuba

7-go maja PIERWSZY PIĄTEK MIESIĄCA

8-go maja UROCZYSTOŚĆ Św. Stanisława Biskupa i Męczennika (PATRONA POLSKI)

W okresie wielkanocnym codziennie w południe zamiast modlitwy Anioł Pański odmawiamy: Królowo Nieba.

25 marca 2021 r. Arcybiskup Tadeusz Wojda kanonicznie objął Archidiecezję Gdańską.

Rozpoczęliśmy w tym dniu również ROK RODZINY.

Od niedzieli 21 lutego 2021 roku Ks. Arkadiusz Warszyński został mianowany nowym Proboszczem w naszej parafii pw. Zwiastowania Pana w Żarnowcu.

12 lutego pożegnaliśmy naszego Ks. Proboszcza K. Stachowskiego. Został pochowany na cmentarzu przykościelnym w Żarnowcu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...

V Niedziela Wielkanocna

2 maja 2021

Ogłoszenia:

V Niedziela Wielkanocna, 2 maja 2021

1/ Kalendarz Liturgiczny:

poniedziałek (3 maja) - Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski - Głównej Patronki Polski;

wtorek (4 maja) – Św. Floriana – Patrona Strażaków - wspomnienie;

czwartek (6 maja) - Święto Św. Apostołów Filipa i Jakuba;

sobota (8 maja) – Uroczystość Św. Stanisława Biskupa i Męczennika Patrona Polski.

2/ Nabożeństwa majowe po Mszach św. (od poniedziałku do piątku o g.18.00, w niedzielę po sumie). Dla dzieci z Rodzinami (propozycja) przy kapliczkach i krzyżach w pobliżu domów (wg prywatnych ustaleń).  Specjalne nabożeństwo majowe dla dzieci, zwłaszcza tych, które przystąpią do Pierwszej Komunii św. po 3 maja o g. 17.00.

3/ Dzisiaj po Mszy świętej o g. 10.00 wymiana Tajemnic Żywego Różańca – intencja na maj:
świat finansów: Módlmy się, aby odpowiedzialni za finanse współpracowali z rządami w celu uregulowania finansowej i chronienia obywateli przed jej zagrożeniami.

4/  Najbliższy piątek 7-go maja, to Pierwszy Piątek Miesiąca. Okazja do Spowiedzi św. od g. 17.45. Później Msza święta z Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa i na zakończenie Litania Loretańska.

5/ Dziękuję za posprzątanie naszego Kościoła, Panom za wykonanie podjazdu dla wózków i odnowienie naszych schodów wejściowych, za złożone ofiary na tacę,  za wspólną modlitwę.

Wszystkie zmiany wprowadzane są na bieżąco i umieszczane są w zakładce na stronie int.: Aktualności  i/lub  Intencje Mszalne.

6/ Intencje Mszy św. w tygodniu ( 3 - 9 maja 2021):
Poniedziałek (3.05) 10.00 – za śp. męża Marka, jego chrześnicę Marię oraz w 20 rocz. śmierci mamy – o łaskę nieba
                                   12.15  za śp. rodziców Augustyna i Gertrudę Doppke o niebo
Wtorek 18.00 – za śp. Konrada Ziera w miesiąc po śmierci – o niebo
Środa 18.00 – za śp. Małgorzatę Damps oraz zmarłych rodziców, teściów i rodzeństwo – o łaskę nieba
Czwartek 18.00 - za śp. Eugeniusza Lessnau – o radość nieba
Piątek 18.00 – za dusze w czyśćcu cierpiące
Sobota 9.00 – za Stanisławę o Boże błogosławieństwo i opiekę MB
Niedziela (9.05) 10.00 – za śp. Eugeniusza w rocz. śmierci oraz okazji imienin Eustachego – o radość nieba
                             12.15  o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla członkiń Żywego Różańca z Róży św. Faustyny Kowalskiej

» Archiwum | Pobierz jako PDF

Robimy schody wejściowe do naszego kościoła 2021