MSZE ŚW w tym tygodniu (19.05-26.05).
Niedziela - godz. 10.00 ; 11.30
poniedziałek - godz. 9.00
wtorek, środa, czwartek, piatek, sobota - godz. 18.00
Niedziela - godz. 10.00 ; 11.30

NABOŻEŃSTWA MAJOWE: w poniedziałek o 9.00, od wtorku do soboty o 18.00 przed wystawionym Najśw. Sakramentem (zaraz po nabożeństwie Msza św.),  W niedziele po Mszy o godzinie 10.00 z wystawieniem Najśw. Sakramentu. W środy wraz z nabożeństwem majowym  NOWENNA DO MATKI BOŻEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY.

Msze święte w kościele w Żarnowcu: https://zarnowiec.diecezja.gda.pl/

Spowiedż św.  przed każdą mszą św. (do 10 min przed mszą)

tel. +48 669 313 320 (ks. Aleksander Młodecki)

e-mail: nadole@diecezjagdansk.pl

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

18 maja 2024

1. Dzisiaj, w uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy się okres wielkanocny, ale czas spowiedzi św. wielkanocnej liczony jest jeszcze do uroczystości Trójcy Przenajświętszej, czyli do przyszłej niedzieli.  O obowiązku przystąpienia do spowiedzi wielkanocnej przypomina nam 3 przykazanie kościelne.

2. W tym tygodniu nabożeństwa majowe:

w poniedziałek o 9.00.  od wtorku do soboty o 18.00, w niedzielę po Mszy św. o 10.00.

W środę z nabożeństwem majowym NOWENNA DO M. B. NIEUSTAJĄCEJ POMOCY.

3. W poniedziałek obchodzimy święto NMP Matki Kościoła. Msza św. o godz. 9.00.

4. W czwartek będziemy obchodzić święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Modlić się będziemy za kapłanów, którzy posługują  w naszych świątyniach. Msza św. o 18.00.

5. W najbliższy piątek zapraszam na cotygodniową adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 do 18.00 (o 18.00 rozpoczniemy nabożeństwo majowe).

6. W najbliższa sobotę z racji rocznicy urodzin śp. Ks. Zygmunta, na prośbę ofiarodawców, Msza św. w jego intencji będzie wyjątkowo o godz. 18.00 (nie będzie mszy o godz. 9.00).

7. Dziękuje za udział w poniedziałkowym Nabożeństwie Fatimskim, a przede wszystkim tym Paniom, które przygotowały i niosły feretron Matki Bożej Fatimskiej. Dziękuję za utrzymanie czystości w naszym kościele. Proszę kolejne osoby z grafiku o zaopiekowanie się naszą świątynią. Dziękuję pewnej rodzinie za przycięcie żywopłotu. Dziękuję za dzisiejszą kolektę.

8. Niebawem, w czwartek 30 maja, będziemy przeżywać uroczystość Bożego Ciała. Przejdziemy procesyjnie z Najświętszym Sakramentem tradycyjną trasą. Proszę, pomyślmy już teraz o przygotowaniu 4 ołtarzy oraz o udekorowaniu naszych domów. Bardzo prosimy rodziców, aby zachęciły swoje dzieci do udziału w procesji i sypaniu kwiatów.

9. Został wydany nowy komunikat Konferencji Episkopatu Polski dotyczący ochrony ludzkiego życia. Jego treść znajdziemy na tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej .

10. Na Kalwarii Wejherowskiej w przyszłą niedziele, 26 maja odbędzie się Odpust Trójcy Świętej: o godz. 10.00 - suma odpustowa pod przewodnictwem bp. Piotra Przyborka.

Zapraszam do odwiedzin naszej strony internetowej www.kosciolnadole.pl

Życzę obfitego błogosławieństwa wszystkim solenizantom i obchodzącym jubileusze w tym tygodniu. Niech nasze serca napełniają się dzisiaj darami Ducha Świętego.

Ks. Aleksander Młodecki

» Archiwum | Pobierz jako PDF