Przy ołtarzu św. Augustyna znajduje się dzban zawierający krótkie fragmenty z Pisma Świętego. Każdy może wybrać losowo cytat „Słowo życia”, by następnie rozważać go jako drogowskaz. Przypominam, że każdy przez cały rok może otrzymać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, kto przez co najmniej pół godziny będzie czytać na sposób duchowej lektury Pismo święte jako Słowo Boże.

II Niedziela Zwykła

20 stycznia 2019

1) Bardzo Serdecznie Dziękuję za posprzątanie i przystrojenie naszego kościoła w minionym tygodniu. Bóg zapłać!:) Dziękuję również za ofiary złożone na sprzątanie kościoła w podpisanych kopertach. Zachęcam aby jak najwięcej osób osobiście w miarę możliwości zaangażowało się w sprzątanie, im więcej sprzątających tym rzadziej około 2 lub 3 razy w roku wypadnie sprzątanie.

2) W środy w czasie kolęd Mszy Św. w Nadolu nie ma, odprawiane są w Żarnowcu - Zapraszam. W naszej Wspólnocie zakończyliśmy wizytę duszpasterską, dziękuję za życzliwe i serdeczne przyjęcie, wszystkie poczęstunki, rozmowy i złożone ofiary. Jeśli u kogoś z różnych względów nie było kolędy można indywidualnie umówić się po Mszy Św. w zakrystii lub telefonicznie.

W tym tygodniu rozpoczynają się ŚWIATOWE DNI MŁODYCH w Panamie, zachęcam do oglądania transmisji oraz modlitwy w intencji młodzieży.

3) Zapraszam do adoracji przy żłóbku. Dziękuję za ofiary złożone przy okazji nawiedzenia przeznaczone na utrzymanie Bazyliki Narodzenia Pańskiego w Betlejem.

4) Dzieło duchowej adopcji - to codzienne odmawianie modlitwy w intencji nienarodzonego dziecka, którego życie jest zagrożone - zachęcam do ADOPCJI. Ze strony: www.adoptujzycie.pl można pobrać mobilną aplikację - asystenta modlitwy.

5) Zapraszam na NOWENNĘ DO MATKI BOŻEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY w środę po Mszy św. Dziękuję za wypisywanie intencji. Prośby i dziękczynienia, które odczytujemy można składać do niebieskiej skrzynki przy bocznym ołtarzu lub wysyłać na naszą skrzynkę e-mailową: swaugustynnadole@gmail.com

6) CYTAT - „SŁOWO ŻYCIA”. Przy ołtarzu św. Augustyna znajduje się dzban zawierający krótkie fragmenty z Pisma Świętego. Każdy może wybrać losowo cytat „Słowo życia”, by następnie rozważać go jako drogowskaz. Przypominam, że każdy przez cały rok może otrzymać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, kto przez co najmniej pół godziny będzie czytać na sposób duchowej lektury Pismo święte jako Słowo Boże.

7) Zapraszam do odwiedzin naszej strony internetowej: www.kosciolnadole.pl, jeżeli ktoś posiada ciekawe materiały i zdjęcia - proszę o dostarczenie. Zdjęcia są na bieżąco dodawane, a informacje aktualizowane:)

8) Zachęcam do lektury naszej gazetki ARKA PRZYMIERZA. Można w niej znaleźć: Ewangelię z dnia dzisiejszego z rozważaniem, ogłoszenia, intencje mszalne oraz inne ciekawe informacje - przy wyjściu z kościoła.

9) Święci to nie tylko wzory chrześcijańskiego życia, od których wiele się można nauczyć, ale także możni orędownicy u Boga, którzy wstawiają się za nami. Dzisiaj po Mszy Św. każdy kto chciałby mieć przy sobie (na cały rok) Orędownika może wylosować z koszyczka Patrona Roku tylko dla siebie. Do niego się uciekać z prośbami, zmartwieniami, pytaniami i dzielić z nim radości, razem z nim się modlić. Poznajmy bliżej Świętych i w codziennym życiu przybliżajmy się do nich, abyśmy i my mogli zasiąść u boku Pana w Niebie. Niech nas prowadzi św. Siostra Faustyna, która spodziewała się wielkiej pomocy z nieba, udzielanej jej na prośbę Patronu Roku.

10) Składam serdeczne podziękowania za wszelkie złożone ofiary oraz wpłacone na konto w banku. Wszystkim za pomoc i życzliwe wsparcie. Bóg zapłać! Szczególnie Dziękuję za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę na cele remontowo-gospodarcze. Bóg zapłać!

11) Wszystkim naszym Parafianom, wszystkim Gościom oraz tym, którzy w najbliższym czasie będą obchodzili swoje Imieniny, Urodziny, Jubileusze, Rocznice składam nasze najserdeczniejsze życzenia oraz powierzam opiece świętych Patronów życząc Bożego błogosławieństwa na każdy dzień. Szczególne serdeczne pozdrowienia dla wszystkich Babć i Dziadków z okazji przypadających w tym tygodniu dni BABCI I DZIADKA.

Dziękując Wszystkim za wspólną modlitwę, serdecznie witam Gości przybyłych do nas. W dalszym ciągu zapraszamy do adoracji przy żłóbku oraz chwili modlitwy. Pomódlmy się w naszych intencjach, dziękując i prosząc Nowonarodzonego Zbawiciela, by nam błogosławił i umacniał w postanowieniach.

INTENCJE MSZALNE:

II NIEDZIELA ZWYKŁA 20 stycznia

10 00 – o zdrowie i opiekę Matki Bożej dla Oliwi z okazji 12 urodzin

12 15 – ++ Mąż Józef, Rodzice Jadwiga i Teodor, Babcia Maria

SOBOTA 26 stycznia

18 00 – z okazji urodzin Taty i Dziadka Kazimierza prośba o Boże błogosławieństwo i Dary Ducha Świętego

III NIEDZIELA ZWYKŁA 27 stycznia

10 00 – + Ojciec Jan Ninca 19 r.śm.

12 15 – + Mama Rozalia Pieniążek (z okazji urodzin)

» Archiwum | Pobierz jako PDF

KOLĘDA:)