NABOŻEŃSTWA:

GORZKIE ŻALE w NIEDZIELĘ po Mszy Św. o godz. 10.00

III Niedziela Wielkiego Postu

24 marca 2019

1) Bardzo Serdecznie Dziękuję za piękne posprzątanie i przystrojenie naszego kościoła w minionym tygodniu na Wielki Post. Bóg zapłać!:) Dziękuję również za ofiary złożone na sprzątanie kościoła w podpisanych kopertach. Zachęcam aby jak najwięcej osób osobiście w miarę możliwości zaangażowało się w sprzątanie, im więcej sprzątających tym rzadziej około 2 lub 3 razy w roku wypadnie sprzątanie.

Jutro 25 marca Suma odpustowa o godz. 17.00 w Żarnowcu z okazji Uroczystości Zwiastowania Pańskiego

W najbliższą środę 27 marca zapraszam na Mszę Św. o godz. 18.00 osoby, które pragną włączyć się w dzieło duchowej adopcji uroczyście rozpoczniemy dziewięciomiesięczną modlitwę. Duchowa adopcja polega codziennym odmawianiu modlitwy w intencji nienarodzonego dziecka, którego życie jest zagrożone.

2) Zachęcam do wypełniania zadań ZDRAPKI WIELKOPOSTNEJ

3) W okresie Wielkiego Postu w naszym kościele odbywają się tradycyjne nabożeństwa pasyjne: Droga Krzyżowa i Gorzkie Żale. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Nabożeństwo Drogi Krzyżowej odprawiane w każdy piątek o godz. 18.00 dziękuję dzieciom rocznicowym za poprowadzenie rozważań w miniony piątek, po Drodze Krzyżowej Msza Św., ofiary na wystrój kościoła w Wielkim Tygodniu i Święta Wielkanocne można składać do puszki w przedsionku kościoła.

Nabożeństwo Gorzkich Żali odprawiane w każdą niedzielę Wielkiego Postu po Mszy Św. o godz. 10.00.

Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii rozpoczynamy w 5 Niedzielę Wielkiego Postu 7 kwietnia potrwają do środy 10 kwietnia poprowadzi Ojciec Arnold Franciszkanin z Pakości

Zachęcam do wpisywania swoich abstynenckich postanowień do Księgi Trzeźwości.

Organizujemy pielgrzymkę na Jasną Górę w dniach 8-9 czerwca szczegóły w zakrystii po Mszy Św.

4) W czasie Wielkiego Postu Kościół zachęca do pełnienia uczynków pokutnych: modlitwy, postu i jałmużny. Pragnę zaprosić do tego, aby tegoroczna jałmużna przeznaczona była na pomoc dla konkretnej syryjskiej rodziny z Aleppo w ramach programu Caritas Polska „Rodzina Rodzinie”. Datki na ten cel można składać do skarbonek CARITAS Archidiecezji Gdańskiej na rodzinną jałmużnę, które są wyłożone na stoliku przy wyjściu z kościoła. Niech to będzie wielkopostny dar serca całej rodziny, każdego chrześcijanina. Te skarbonki proszę przynieść w Wielką Sobotę w czasie święcenia pokarmów.

5) Zapraszam do udziału w WIELKOPOSTNYM KONKURSIE PLASTYCZNYM! Bardzo proszę o wykonanie prac o tematyce związanej z obecnie przeżywanym okresem. Technika i format: dowolna; pomoc dzieciom mile widziana:) Prace będą wyeksponowane w naszym kościele. Rozstrzygnięcie i wręczenie nagród w Niedzielę Palmową 14 kwietnia:)

6) Zapraszam na NOWENNĘ DO MATKI BOŻEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY w środę po Mszy św. Dziękuję za wypisywanie intencji. Prośby i dziękczynienia, które odczytujemy można składać do niebieskiej skrzynki przy bocznym ołtarzu lub wysyłać na naszą skrzynkę e-mailową: swaugustynnadole@gmail.com

7) CYTAT - „SŁOWO ŻYCIA”. Przy ołtarzu św. Augustyna znajduje się dzban zawierający krótkie fragmenty z Pisma Świętego. Każdy może wybrać losowo cytat „Słowo życia”, by następnie rozważać go jako drogowskaz. Przypominam, że każdy przez cały rok może otrzymać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, kto przez co najmniej pół godziny będzie czytać na sposób duchowej lektury Pismo święte jako Słowo Boże.

8) Zapraszam do odwiedzin naszej strony internetowej: www.kosciolnadole.pl, jeżeli ktoś posiada ciekawe materiały i zdjęcia - proszę o dostarczenie. Zdjęcia są na bieżąco dodawane, a informacje aktualizowane:)

9) Zachęcam do lektury naszej gazetki ARKA PRZYMIERZA można w niej znaleźć: Ewangelię z dnia dzisiejszego z rozważaniem, ogłoszenia, intencje mszalne oraz inne ciekawe informacje - przy wyjściu z kościoła.

10) Składam serdeczne podziękowania za wszelkie złożone ofiary oraz wpłacone na konto w banku. Dziękuję za ofiary do puszki na wsparcie MISJI i MISJONARZY. W najbliższym czasie spodziewamy się budowy sieci gazowej w naszej miejscowości, potrzebne będą pieniądze na podłączenie instalacji gazowej i zakup nowego pieca. Wszystkim za pomoc i życzliwe wsparcie Bóg zapłać!

11) Wszystkim naszym Parafianom, wszystkim Gościom oraz tym, którzy w najbliższym czasie będą obchodzili swoje Imieniny, Urodziny, Jubileusze, Rocznice składam najserdeczniejsze życzenia oraz powierzam opiece świętych Patronów życząc Bożego błogosławieństwa na każdy dzień:)

Dziękując za wspólną modlitwę, życzę wszystkim owocnego przeżywania czasu Wielkiego Postu, czasu pokuty i nawrócenia. Niech nam Bóg błogosławi.

Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

INTENCJE MSZALNE:

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 24 marca

10 00 – ++ Siostry (członkinie) Żywego Różańca z Róży pw. św. Faustyny Kowalskiej o chwałę nieba

12 15 – z okazji 1 urodzin Michała i 4 urodzin Huberta, dziękując za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę Maryi i dary Ducha Świętego dla całej Rodziny

ŚRODA 27 marca

18 00 – o boże błogosławieństwo dla Braci Żywego Różańca z Róży pw. św. Jana Pawła II

PIĄTEK 29 marca

(po Drodze Krzyżowej) ok. 18 30 – ++ Bracia Żywego Różańca z Róży pw. św. Jana Pawła II o chwałę nieba

SOBOTA 30 marca

18 00 – o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla Taty oraz Męża z okazji imienin

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 31 marca