Słońca w sercu i na niebie :)

XV Niedziela Zwykła

15 lipca 2018

1) Serdecznie dziękuję za piękne posprzątanie w minionym tygodniu naszego kościoła, Bóg zapłać!

Na stoliku przy wyjściu wyłożone są kartki na których zadeklarować się można w jaki sposób chcę włączyć się w sprzątanie i wystrój naszego kościoła w ciągu roku. Proszę zaznaczyć wybraną możliwość – osobistego sprzątania bądź opłacanie określonej składki. Zachęcam aby zgłaszać się do osobistego sprzątania, jeśli zgłosi się dużo chętnych wówczas sprzątanie przypadnie dwa lub trzy razy w ciągu roku. Serdecznie dziękuję za życzliwość i wypełnienie deklaracji. Deklaracje można składać do skrzynki przy krzyżu w wyjściu z kościoła. Bóg zapłać!

2) DNI GMINY GNIEWINO:

21 lipca XVI Pielgrzymka Wodno - Piesza św. Anny z Nadola do Żarnowca. Przed godz. 14.00 odbędzie się przywitanie wszystkich pielgrzymów na pomościew Nadolu, następnie pielgrzymi na łodziach wyruszą przez Jezioro Żarnowieckie do Lubkowa. Następnie pieszo drogą polną do kościoła w Żarnowcu, gdzie o godz.16.00 rozpocznie się Uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem J.E.Ks.bpa Wiesława Szlachetki.

21 lipca o godz. 18.00 otwarcie Dni Gminy Gniewino na placu koncertowym w Czymanowie (Mitra, Zakopower)

22 lipca (godz. Od 11.00 do 17.30) KRANCBAL: XVII Nadolski Festyn Folklorystyczny - Skansen Zagroda Gburska i Rybacka w Nadolu. Wstęp 5zł.

22 lipca o godz. 14.00 rozpoczęcie XII Kaszubskiego Przeglądu Orkiestr Dętych w Czymanowie.

3) 25 lipca obchodzimy wspomnienie św. Krzysztofa patrona kierowców i podróżujących z tej okazji odbędzie się błogosławieństwo wszystkich naszych pojazdów (samochody, traktory, rowery, wózki…itp.) za tydzień 22 lipca w niedzielę po Mszach Św. przed kościołem.

Ofiary złożone przy tej okazji składać można do skarbonki przy wyjściu z kościoła po lewej stronie przeznaczone będą na zakup środków transportu dla misjonarzy.

4) Przy ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy umieszczona jest skrzynka i kartki na których można wypisać prośby i dziękczynienia – będziemy je odczytywać oraz modlić się w wymienionych intencjach w środy w czasie Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w łączności z Mszą Św. Intencje można wysyłać również na naszą skrzynkę e-mailową: swaugustynnadole@gmail.com

5) CYTAT - „SŁOWO ŻYCIA”. Przy ołtarzu św. Augustyna znajduje się dzban zawierający krótkie fragmenty z Pisma Świętego. Każdy może wybrać losowo cytat „Słowo życia”, by następnie rozważać go jako drogowskaz. Przypominam, że każdy przez cały rok może otrzymać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, kto przez co najmniej pół godziny będzie czytać na sposób duchowej lektury Pismo święte jako Słowo Boże.

6) Zapraszam do odwiedzin i współtworzenia naszej strony internetowej: www.kosciolnadole.pl, jeżeli ktoś posiada ciekawe materiały i zdjęcia - proszę o dostarczenie. Zdjęcia są na bieżąco dodawane, a informacje aktualizowane:)

7) Zachęcam do lektury naszej gazetki ARKA PRZYMIERZA. Można w niej znaleźć: Ewangelię z dnia dzisiejszego z rozważaniem, ogłoszenia, intencje mszalne oraz inne ciekawe informacje.

8) Składam serdeczne podziękowania za wszelkie złożone ofiary oraz wpłacone na konto w banku. Serdecznie dziękuję Wszystkim za pomoc i życzliwe wsparcie. Szczególnie dziękuję za ofiary złożone tydzień temu na cele gospodarcze. Bóg zapłać!

9) Wszystkim Parafianom, Wczasowiczom, wszystkim Gościom oraz tym, którzy w najbliższym czasie będą obchodzili swoje Urodziny, Imieniny, Rocznice czy Jubileusze, składam najserdeczniejsze życzenia i dar modlitwy. Słońca na niebie i w sercu:)

Bardzo serdecznie witam wszystkich przebywających u nas Gości i życzę mile spędzonego czasu, a wszystkim wyjeżdżającym na wakacje życzę, aby był to czas wypoczynku i rekreacji, a także odnajdywania Bożych śladów w pięknie stworzenia. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo. ALLELUJA!!!

REKRUTACJA DO GDAŃSKIEGO SEMINARIUM DUCHOWNEGO

Rektor Gdańskiego Seminarium Duchownego zwraca się do wszystkich, którzy odczuwają w sobie powołanie do kapłaństwa, by nie zwlekali z decyzją i zgłosili się do naszej archidiecezjalnej uczelni. Wraz z nowym rokiem akademickim kandydaci będą mogli rozpocząć studia filozoficzno-teologiczne i wejść na drogę seminaryjnej formacji ku kapłaństwu. Szczegółowe informacje na temat procedury rekrutacji do Gdańskiego Seminarium Duchownego i warunków przyjęcia są podane na stronie internetowej Seminarium.

INTENCJE MSZALNE:

XV NIEDZIELA ZWYKŁA 15 lipca

1000 – ++ Rodzice Aniela i Klemens, Brat Hubert

1215 – o błogosławieństwo Boże dla Członków Żywego Różańca z Róży pw. św. Jana Pawła II

ŚRODA 18 lipca

1900 – o opiekę Bożą dla Syna Tomasza i Jego Rodziny z okazji urodzin