Szczęść Boże! POMÓŻMY MILENCE! KOCHANI zwracamy się do Was z wielką prośbą ooddanie krwi dla 4,5 - letniej Milenki. Krew jest potrzebna od zaraz! Wspólnymi siłami możemy uratować życie drugiego człowieka. To nic nie boli, a daje zdrowie i radość. Prosimy osoby dorosłe, by w dniu 12 lipca 2019 r. w godzinach 10:00 – 14:00 oddały krew w mobilnym krwiobusie, który będzie stał na placu przy OSP Wierzchucino. Krew dowolnej grupy można oddać także w każdej stacji krwiodawstwa. Wystarczy przekazać informację, że to krew dla MILENY KĘDZIORA UR. 30.10.2014 r. UCK ODDZIAŁ HEMATOLOGII I ONKOLOGII DZIECIĘCEJ. Nauczyciele Podstawowej w Wierzchucinie

XV Niedziela Zwykła

14 lipca 2019

Bardzo serdecznie witam wszystkich przebywających u nas Gości i życzę mile spędzonego czasu, a wszystkim wyjeżdżającym na wakacje życzę, aby był to czas wypoczynku i rekreacji, a także odnajdywania Bożych śladów w pięknie stworzenia

1) Bardzo serdecznie dziękuję za posprzątanie w minionym tygodniu naszego kościoła. Bóg zapłać!

Dziękuję za ofiary na sprzątanie kościoła. Bardzo Dziękuję Panu Józefowi Lesnau za pomoc przy pracach remontowych. Dziękuję Wszystkim za modlitwę w DZIEŃ FATIMSKI

2) W sobotę 20 lipca XVII Pielgrzymka Wodno - Piesza św. Anny z Nadola do Żarnowca. Przed godz. 14.00 odbędzie się przywitanie wszystkich pielgrzymów na pomoście w Nadolu, następnie pielgrzymi na łodziach wyruszą przez Jezioro Żarnowieckie do Lubkowa. Następnie pieszo drogą polną do kościoła w Żarnowcu, gdzie o godz.16.00 rozpocznie się Uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem J.E.Ks.bpa Wiesława Szlachetki.

20 lipca o godz. 17.00 otwarcie Dni Gminy Gniewino KABARET, ASTEYA, MROZU

21 lipca (godz. od 11.00 do 17.30) KRANCBAL: XVII Nadolski Festyn Folklorystyczny - Skansen Zagroda Gburska i Rybacka w Nadolu. Wstęp 5zł.

22 lipca o godz. 14.00 rozpoczęcie XIII Kaszubskiego Przeglądu Orkiestr Dętych

3) 25 lipca obchodzimy wspomnienie św. Krzysztofa patrona kierowców i podróżujących z tej okazji za tydzień w niedzielę po Mszach Św. przed kościołem na parkingu odbędzie się błogosławieństwo wszystkich naszych pojazdów (samochody, traktory, rowery, wózki…itp.)

Ofiary złożone przy tej okazji składać można do skarbonki przy wyjściu z kościoła po lewej stronie przeznaczone będą na zakup środków transportu dla misjonarzy.

ZAPROSZENIE KSIĘDZA REKTORA GDAŃSKIEGO SEMINARIUM DUCHOWNEGO

Ksiądz Rektor Gdańskiego Seminarium Duchownego zwraca się do wszystkich, którzy odczuwają w sobie powołanie do kapłaństwa, by nie zwlekali z decyzją i zgłosili się do naszej archidiecezjalnej uczelni. Wraz z nowym rokiem akademickim kandydaci będą mogli rozpocząć studia filozoficzno-teologiczne i wejść na drogę seminaryjnej formacji ku kapłaństwu. Szczegółowe informacje na temat procedury rekrutacji do Gdańskiego Seminarium Duchownego i warunków przyjęcia są podane na stronie internetowej Seminarium lub w biurze parafialnym.

4) Zapraszam na NOWENNĘ DO MATKI BOŻEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY w środę po Mszy św. Dziękuję za wypisywanie intencji. Prośby i dziękczynienia, które odczytujemy można składać do niebieskiej skrzynki przy bocznym ołtarzu lub wysyłać na naszą skrzynkę e-mailową: swaugustynnadole@gmail.com

5) CYTAT - „SŁOWO ŻYCIA”. Przy ołtarzu św. Augustyna znajduje się dzban zawierający krótkie fragmenty z Pisma Świętego. Każdy może wybrać losowo cytat „Słowo życia”, by następnie rozważać go jako drogowskaz. Przypominam, że każdy przez cały rok może otrzymać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, kto przez co najmniej pół godziny będzie czytać na sposób duchowej lektury Pismo święte jako Słowo Boże.

6) Zachęcam do włączenia się w dzieło duchowej adopcji. Duchowa adopcja polega codziennym odmawianiu modlitwy w intencji nienarodzonego dziecka, którego życie jest zagrożone.

7) Zachęcam do lektury naszej gazetki ARKA PRZYMIERZA. Można w niej znaleźć: Ewangelię z dnia dzisiejszego z rozważaniem, ogłoszenia, intencje mszalne  - przy wyjściu z kościoła.

8) Składam serdeczne podziękowania za wszelkie złożone ofiary oraz wpłacone na nasze konto w banku. Bóg zapłać! Dziś druga niedziela miesiąca, taca przeznaczona na cele remontowo gospodarcze, w minionym tygodniu został zamówiony gaz na zimę

9) Informuję, że w tym roku, podobnie jak w latach minionych, pragniemy włączyć się w przygotowaną przez Caritas Archidiecezji Gdańskiej akcję „Tornister pełen uśmiechów”. W tym roku wsparcie to zostanie przekazane dla dzieci z Białorusi i Ukrainy przez Księży z naszej Archidiecezji pracujących za wschodnią granicą naszego kraju. Za wsparcie i okazanie chrześcijańskiej miłości w imieniu dzieci dziękuję. Ofiary można składać do skarbonki przy wyjściu z kościoła po lewej stronie. Bóg zapłać!

10) Serdecznie witam wśród nas wszystkich gości, którzy swój urlop spędzają w Nadolu. Życzę udanego pobytu i odpoczynku. Zapraszam do udziału w liturgii sprawowanej w naszym kościele. Wszystkim, którzy w najbliższym czasie będą obchodzili swoje Imieniny, Urodziny, Jubileusze, Rocznice, składam najserdeczniejsze życzenia oraz powierzam opiece świętych Patronów. Zapraszam  również na naszą stronę internetową – www.kosciolnadole.pl, gdzie te wszystkie informacje możemy odnaleźć. Wszystkim Parafianom i Gościom modlącym razem z nami życzę radosnej niedzieli i błogosławionych dni rozpoczynającego się tygodnia, a wszystkim wyjeżdżającym na wakacje życzę, aby był to czas wypoczynku i odnajdywania Bożych śladów w pięknie stworzenia. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

INTENCJE MSZALNE:

XV NIEDZIELA ZWYKŁA 14 lipca

10 00 – ++ Rodzice Aniela i Klemens oraz Brat Hubert

12 15 – ++ Kazimierz i Urszula Milewczyk w r.śm.

ŚRODA 17 lipca

19 00 – ++ Rodzice z obojga str. i Bracia