VI Niedziela Wielkanocna

26 maja 2019

1) Bardzo serdecznie dziękuję za posprzątanie w minionym tygodniu naszego kościoła. Bóg zapłać! Szczególnie Dziękuję za zakupienie i posadzenie kwiatów przed kościołem Panu Tadeuszowi Lessnau.

Dziękuję za ofiary na sprzątanie kościoła.

2)  Każdego dnia łączymy się w modlitwie z Maryją. Nabożeństwa majowe w tygodniu w kościele o godz. 19.00 po litanii Msza Św., dziś litania po Mszy Św. o godz. 10.00;

w niedzielę za tydzień 2 czerwca na Mszy Św. o godz. 10.00 rozstrzygnięcie majowego konkursu plastycznego, a po Mszy Św. nabożeństwo czerwcowe i zmiana tajemnic Żywego Różańca :)

3) W czerwcu nabożeństwo czerwcowe - litania do Serca Pana Jezusa w tygodniu po Mszach Św.; w niedzielę po Mszy Św. o godz. 10.00.

1 czerwca przypada 1 Sobota miesiąca odwiedziny chorych przed południem. Zapraszam na Mszę Św. o godz. 19.00 zwłaszcza małżeństwa, które w miesiącu czerwcu obchodzą rocznicę lub jubileusz ślubu, w czasie Mszy Św. będzie odnowienie przyrzeczeń ślubnych i specjalne błogosławieństwo małżonków. Zapraszam do wspólnej modlitwy całe rodziny Jubilatów. Zapraszam również zainteresowanych do modlitwy o dobrego męża lub żonę.

4) Organizujemy pielgrzymkę na Jasną Górę 8 czerwca są jeszcze wolne miejsca szczegóły po Mszy Św. w zakrystii.

5) Zapraszam na NOWENNĘ DO MATKI BOŻEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY w środę po Mszy św. Dziękuję za wypisywanie intencji. Prośby i dziękczynienia, które odczytujemy można składać do niebieskiej skrzynki przy bocznym ołtarzu lub wysyłać na naszą skrzynkę e-mailową: swaugustynnadole@gmail.com

6) CYTAT - „SŁOWO ŻYCIA”. Przy ołtarzu św. Augustyna znajduje się dzban zawierający krótkie fragmenty z Pisma Świętego. Każdy może wybrać losowo cytat „Słowo życia”, by następnie rozważać go jako drogowskaz. Przypominam, że każdy przez cały rok może otrzymać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, kto przez co najmniej pół godziny będzie czytać na sposób duchowej lektury Pismo święte jako Słowo Boże.

7) Zachęcam do włączenia się w dzieło duchowej adopcji. Duchowa adopcja polega codziennym odmawianiu modlitwy w intencji nienarodzonego dziecka, którego życie jest zagrożone.

8) Zapraszam do odwiedzin naszej strony internetowej: www.kosciolnadole.pl, jeżeli ktoś posiada ciekawe materiały i zdjęcia - proszę o dostarczenie. Zdjęcia są na bieżąco dodawane, a informacje aktualizowane :)

9) Zachęcam do lektury naszej gazetki ARKA PRZYMIERZA. Można w niej znaleźć: Ewangelię z dnia dzisiejszego z rozważaniem, ogłoszenia, intencje mszalne  - przy wyjściu z kościoła.

10) Składam serdeczne podziękowania za wszelkie złożone ofiary oraz wpłacone na nasze konto w banku. Bóg zapłać!

11) Dziękuję wszystkim za wspólną modlitwę. Trwając w radości płynącej ze zmartwychwstania Chrystusa i wdzięczności za obfity dar Bożego Miłosierdzia, przyjmijmy Boże błogosławieństwo. Życzę wszystkim miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Wszystkim Parafianom, wszystkim Gościom oraz tym, którzy w najbliższym czasie będą obchodzili swoje Urodziny, Imieniny, Rocznice czy Jubileusze składam najserdeczniejsze życzenia i dar modlitwy. SZCZEGÓLNE ŻYCZENIA SKŁADAM WSZYSTKIM MAMOM  Z OKAZJI DZISIEJSZEGO ŚWIĘTA DNIA MATKI, serdecznie pozdrawiam wszystkie dzieci z okazji DNIA DZIECKA, który przypada w najbliższą sobotę 1 czerwca. Niech nam Bóg błogosławi!

INTENCJE MSZALNE:

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA 26 maja

DZIEŃ MATKI

10 00 – o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Sióstr (Członkiń) Róży Żywego Różańca pw. błogosławionej Karoliny Kózkówny

12 15 – ++ Rodzice Jadwiga i Teodor

WTOREK 28 maja

ŚRODA 29 maja

19 15 – ++ Tadeusz Bizewski oraz Otylia i Antoni

CZWARTEK 30 maja

19 15 – o szczęśliwą operację dla Laury

PIĄTEK 31 maja

19 15 –  + Emilia 3 r.śm.

SOBOTA 1 czerwca

19 00 – o zdrowie i opiekę Matki Bożej dla Maćka z okazji 9 urodzin