ALLELUJA  !!!!

Chrystus Zmartwychwstał Alleluja!!!:)

- Prawdziwe Zmartwychwstał Alleluja!!!:)

IV Niedziela Wielkanocna

Dobrego Pasterza

22 kwietnia 2018

Przeżywamy dzisiaj Niedzielę „Dobrego Pasterza”, która rozpoczyna w Kościele Powszechnym tydzień modlitw o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Troska o dobrego kapłana, o dobrą siostrę zakonną czy dobrego misjonarza jest także wyrazem starań o własną wiarę. Osoba duchowna jest narzędziem w rękach Pana Boga. To Bóg go posyła ją nas. Prośmy podczas tej Mszy świętej o nowe i święte powołania do służby kapłańskiej, zakonnej i misyjnej, prosząc szczególnie o powołania do Gdańskiego Seminarium Duchownego. W naszych modlitwach nie zapominajmy o  tych, którzy są pasterzami w naszym Kościele – prośmy dla nich o potrzebne Boże łaski i Dary Ducha Świętego.

Dziś, w przeddzień samej uroczystości św. Wojciecha i w bliskości Święta Patronalnego Archidiecezji Gdańskiej, które będziemy przeżywać 6 maja w Gdańsku Świętym Wojciechu łączymy się duchowo z wszystkimi wiernymi, wspólnotami, kapłanami i osobami konsekrowanymi, którzy zgromadzeni są w Archikatedrze Oliwskiej wspierając swoimi modlitwami Księdza Arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia, który 10 lat temu został przez Papieża Benedykta XVI mianowany Metropolitą Gdańskim. Dziękując Panu Bogu za jego biskupią posługę, powierzamy go (oraz nas zgromadzonych na tej liturgii) opiece i wstawiennictwu św. Wojciecha, Patrona Polski i Archidiecezji Gdańskiej.

1) Serdecznie dziękuję za posprzątanie w minionym tygodniu naszego kościoła, szczególnie dziękuję wszystkim za pomoc przy porządkowaniu dekoracji Wielkiego Tygodnia, Bóg zapłać!

2) Dziś zbiórka do puszki przed kościołem na hospicjum w ramach AKCJI POLA NADZIEI. Co roku pomorskie hospicja otaczają opieką około 3 tysięcy dorosłych i dzieci.

3) Jutro UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEGO WOJCIECHA BISKUPA I MĘCZENNIKA GŁÓWNEGO PATRPNA POLSKI I GŁÓWNEGO PATRONA ARCHIDIECEZJI GDAŃSKIEJ, zapraszam na Mszę Św. o godz. 10.00

4) Dziękuję młodzieży bierzmowanej i ich Rodzicom za dar dla naszego kościoła - świece ołtarzowe.

5) Niedługo rozpoczyna się maj, miesiąc Maryjny, zachęcam by przystroić krzyże i kapliczki przydrożne. Zapraszam wszystkich chętnych do przygotowania prac o tematyce Maryjnej, format i technika dowolne. Dostarczone prace zaprezentujemy w naszym kościele :)

6) Zachęcam do włączenia się w dzieło duchowej adopcji - kartki wyłożone na stoliku przy wyjściu. Duchowa adopcja polega na codziennym odmawianiu modlitwy w intencji nienarodzonego dziecka, którego życie jest zagrożone.

7) Przy ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy umieszczona jest skrzynka i kartki na których można wypisać prośby i dziękczynienia – będziemy je odczytywać oraz modlić się w wymienionych intencjach w środy w czasie Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w łączności z Mszą Św. Intencje można wysyłać również na naszą skrzynkę e-mailową: swaugustynnadole@gmail.com

8) CYTAT - „SŁOWO ŻYCIA”. Przy ołtarzu św. Augustyna znajduje się dzban zawierający krótkie fragmenty z Pisma Świętego. Każdy może wybrać losowo cytat „Słowo życia”, by następnie rozważać go jako drogowskaz. Przypominam, że każdy przez cały rok może otrzymać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, kto przez co najmniej pół godziny będzie czytać na sposób duchowej lektury Pismo święte jako Słowo Boże.

9) Zapraszam do odwiedzin i współtworzenia naszej strony internetowej: www.kosciolnadole.pl, jeżeli ktoś posiada ciekawe materiały i zdjęcia - proszę o dostarczenie. Zdjęcia są na bieżąco dodawane, a informacje aktualizowane :)

10) Zachęcam do lektury naszej gazetki ARKA PRZYMIERZA. Można w niej znaleźć: Ewangelię z dnia dzisiejszego z rozważaniem, ogłoszenia, intencje mszalne oraz inne ciekawe informacje - przy wyjściu z kościoła.

11) Składam serdeczne podziękowania za wszelkie złożone ofiary oraz wpłacone na konto w banku. Serdecznie dziękuję Wszystkim za pomoc i życzliwe wsparcie. Bóg zapłać!

12) Dziękuję wszystkim za wspólną modlitwę. Niech dobre przeżywanie okresu Wielkanocnego, doda nam odwagi, abyśmy idąc za Zmartwychwstałym Panem, nieśli w nas samych promień Jego miłości tym, których spotykamy. Wszystkim Parafianom, wszystkim Gościom oraz tym, którzy w najbliższym czasie będą obchodzili swoje Urodziny, Imieniny, Rocznice czy Jubileusze składam najserdeczniejsze życzenia i dar modlitwy. Niech nam Bóg błogosławi!

Trwając w radości płynącej ze zmartwychwstania Chrystusa i wdzięczności za obfity dar Bożego Miłosierdzia, przyjmijmy Boże błogosławieństwo. Życzę wszystkim miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

INTENCJE MSZALNE:

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA (22 kwietnia)

1000 – ++ Henryk Włosek i z Rodziny Włosek i Marusa

1215 – Dziękując za otrzymane łaski, opiekę i dary Ducha Św., prosząc o kolejne dla Anny w dniu 30-stych ur. oraz dziękując za szczęśliwe rozwiązanie

PONIEDZIAŁEK (23 kwietnia)

UROCZYSTOŚĆ ŚW. WOJCIECHA BISKUPA I MĘCZENNIKA GŁÓWNEGO PATRPNA POLSKI I GŁÓWNEGO PATRONA ARCHIDIECEZJI GDAŃSKIEJ

1000 – + Marek Warmijak

ŚRODA (25 kwietnia)

1900 – + Brat Andrzej 2 r.śm.

SOBOTA (28 kwietnia)

1900 – + Kazimierz Lessnau z okazji urodzin

V NIEDZIELA WIELKANOCNA (29 kwietnia)

1000 – ++ Siostra Krystyna, Szwagier Leon