12, 13 i 15 grudnia w naszym kościele nie będą sprawowane msze św. Zapraszamy do Żarnowca.

W soboty (msza święta z niedzieli): 1700 (w kościele parafialnym w Żarnowcu)

Godziny mszy św. mogą ulec zmianie.

RORATY W ŚRODY I PIĄTKI O GODZ. 18.00.

ZAPRASZAMY Z LAMPIONAMI.

Piosenka roratnia dostępna w zakładkach multimedia.

tel. ---

V NARODOWE CZYTANIE PISMA ŚW.

18 kwietnia (III Niedziela Wielkanocna) przeżywać będziemy XIII NIEDZIELĘ BIBLIJNĄ, która rozpocznie Tydzień Biblijny. Jest to Dzieło Biblijne im. Św. Jana Pawła II.

Motywem przewodnim są słowa: „Jam jest chleb życia. Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął; a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie” (J 6,35). Nawiązują one do tematu całego roku duszpasterskiego Kościoła w Polsce, w którym rozważa się tajemnicę Eucharystii jako Wieczerzy Pańskiej.

To także od 2017 r.  Dzień Narodowego Czytania Pisma Świętego, w tym roku już po raz PIĄTY.

Ogólnopolskie uroczystości związane z V Narodowym Czytaniem Pisma Świętego odbędą się w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie (TVP 1 g. 7.00 ), na Jasnej Górze (TVP 1 g. 11.00 oraz TV Trwam g. 9.30).

Po Mszach Świętych (g. 10.00 i g. 12.15 - 18 kwietnia) każdy wierny otrzyma wyjątkowy dar, będzie to Chleb z nieba pod postacią siglum bibljnego (wersety Ewangelii według Św. Marka i Księgi Mądrości).

'Po powrocie do domu otwórzmy rodzinne Pismo święte i każdy w najgłębszym skupieniu i powadze niech odczyta sobie otrzymany tekst. Niech on posłuży jako przedmiot medytacji w codziennej modlitwie i w rachunku sumienia – przez cały rok. Zaznaczmy go sobie w księdze Pisma św. Niech będzie światłem i mocą na drodze osobistego i narodowego życia przez wszystkie dni aż do następnego Narodowego Czytania Pisma Świętego.'

Adwent 2022

Obchody Dnia Niepodległości w Nadolu '22